• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  110418
 • up
  USD
  6.1779
 • up
  EURO
  6.787
 • up
  GBP
  8.0182
 • up
  Altın
  328.484
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 17.05.2016 - 15:22 Yorum : 0

Game Of Thrones yeni bölümü fragmanı ne zaman, Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm çıktı

Game Of Thrones 6. sezona heyecanlı bir giriş yaptı. Game Of Thrones yeni bölümü fragmanı ne zaman, izleyenleri hayrete düşüren Game Of Thrones 6. sezon 4. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. 6. sezon 4. bölüm fragmanında büyük sürpriz yaşandı. Gerilim dolu anları ile Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm fragmanı... Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm izleyenleri heyecanlandırdı. Yeni bölüm fragmanı çok şaşırtacak. İşte detaylar...

Game Of Thrones yeni bölümü fragmanı ne zaman, Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm çıktı

Game Of Thrones 6. sezona heyecanlı bir giriş yaptı. Game Of Thrones yeni bölümü fragmanı ne zaman, izleyenleri hayrete düşüren Game Of Thrones 6. sezon 4. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. 6. sezon 4. bölüm fragmanında büyük sürpriz yaşandı. Gerilim dolu anları ile Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm fragmanı... Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm izleyenleri heyecanlandırdı. Yeni bölüm fragmanı çok şaşırtacak. Dünya da milyonlarca hayranı bulunan Game Of Trones 6. sezon için hızlı bir giriş yaptı. Sadece yurtdışında değil Türkiye'de de azımsanamayacak kadar çok hayran kitlesine sahip olan dizinin geçtiğimiz yıldan bu yana merak edilen detaylarının bu sezonda cevap bulması bekleniyor. Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm izleyenlerin yine nefesini kesecek sahneler içeriyor.

Özellikle Jon Snow'un gözlerini açıp uyanmasından sonra Alliser Thorne ve Olly'i idam etmesi herkesi sevindirdi. Bunun yanı sıra ölüp tekrar dirilen Snow Kale'de ki nöbetinin bittiğini de söyleyerek kaleden ayrıldı. Karakale de ise işler bu kez biraz daha karışacak, çünkü Ramsay Bolton planlarını yabanileri öldürme ve Kuzey'e ilerlemek üzere yapıyor. Game Of Thrones yeni bölüm fragmanı her zaman ayrı bir detay içerdiği için hayranlarının yakın markajı altında oluyor. Dizinin Khaleesi'si bu sezonda tutsak olduğu Dothrakiler'den kurtulma savaşı veriyor. Cercei ise rahiplerin yaptırdığı utanç yürüyüşünden ve kızının öldüğünü öğrendikten sonra intikam için daha da hırslandı. Geçtiğimiz sezon çok fazla dizide yer almayan Bran Stark ise Game Of Trones 6. sezon da geçmişe giderek gördükleriyle bilinmeyenlere de ışık tutuyor. En çok merak edilenlerden biri olan Jon Snow'un annesinin de Bran Stark'ın gördükleriyle açığa çıkması bekleniyor. Uzun zamandır birçok sorunla karşı karşıya kalan Stark Hanesi'nin bu sezona damga vuröası bekleniyor. Jon Snow uyandıktan sonra Game Of Thrones yeni bölüm fragmanı kadar Melisandre'nin, onu diriltirken söylediği sözler de çok merak edildi, Valyria dilini bilen dil bilimci David Peterson Melisandre'nin söylediği sözleri şu şekilde açıkladı, "Tanrıdan ışığını parlatmasını ve bu ruhu karanlıktan kurtarmasını istiyoruz. Tanrım sana yalvarıyoruz, ışığını bizlerle paylaş. Karanlıktan ışığa, küllerden ateşe, ölümden yaşama." dediğini belirtti. Dizide önemi daha da artan Jon Snow'un yeni bölümlerde White Walker'lara karşı verilecek savaşta "Azor Ahai" olacağı da gelen iddalar arasında yer alıyor. Sam ve Gilly'nin Old Town'a yolculukları devam ederken kadınların alınmadığı Old Town'da Gilly ile bebeğinin nasıl gireceği de çok merak ediliyor. Yeni bölüm hakkında merak edilen detaylar Ajanshaber.com'da.

GAME OF THRONES 6. SEZON 4. BÖLÜM DE ŞOK EDEN GELİŞMELER SÜRECEK
Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm izleyenleri heyecanlandıracak detaylarla dolu. Sansa Stark Tarthlı Brienne ile Kara Kale'ye giriş yaptı. Little Finger (Serçe Parmak) ise hem Sansa'yı arayış hem de yeni planlarını yola koyma peşindedir. Theon Grejoy ise Sansa ile Ramsay'in elinden kaçtıktan sonra kendi yurduna Demir Adalar'a dönmek için yola çıktı. Demir Adalar'da ise kendisini kötü bir sürpriz beklemektedir. Babasının amcası tarafından öldürülmesinden sonra kardeşi ile yüzleşecek olan Theon Grejoy'u neler bekleyeceğini ise Game Of Thrones yeni bölüm fragmanı çıktıktan sonra öğrenmek mümkün olacak. Jorah Marmont ise Khaleesi'yi kurtarmak için planlar yaparken Tyrion Lannister ve Lord Varys Meereen'in yönetiminde etkili olmaya başladı. Önceki bölümde anneleri Khaleesi'yi bile yanlarına zor yaklaştıran ejderhaların Tyrion Lannister'e olan daha sakin tavırları Tyrion hakkında Tywin Lannister'ın oğlu olmadığı iddalarını daha da güçlendirdi. Targeryan olduğu düşünülen Tyrion'un yeni bölümde şehrin yönetiminde daha da etkili olacağı düşünülüyor. Dizide en çok dikkat çekici kısım bu olurken Tyrion Lannister Khaleesi’nin bulunması için ejderhaların kullanılması gerektiğini düşündüğü için öncelikle ejderhaların zincirlerinin çözülmesi gerektiğinin söyledi ve ejderhaların tutulduğu mahzene inerek onların zincirlerini çözdü. Margaery Tyrell ise hala mahzen de tutsak edilmeye devam ediliyor, Kral Tommen onu kurtarmak için çabalasa da günahlarını kabul edip af dilemeden çıkarılmayacağı kesin bir şekilde söylendi. 

GAME OF THRONES YENİ BÖLÜM DE NELER OLACAK?


Dizi de birçok ana karakter olduğu için her birinin başına ayrı bir heyecanlı macera geliyor. Game Of Thrones yeni bölüm de Sansa Stark'ın başına gelenlerden sonra Arya Stark'ın tekrar gözlerine kavuşması gelişecek yeni olayların da habercisi oldu. Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm ile birlikte Arya intikam listesindeki isimler için harekete geçebilir. Arya önceki bölümlerde yaptığı dövüşlerin sonunda kendisini "hiç kimse" olarak tanımlamaya devam etti ve Jagen H’ghar’ın içirdiği su ile testi geçtikten sonra gözlerine kavuştu. Bundan sonra kendisine nasıl bir yol izleyeceği ise henüz belli değil. Cercei Lannister ise bir yandan intikam için savaşırken bir yandan da Margaery Tyrell'in anneannesi Olenna Tyrell ve amcası Kevan Lannister'ın yaptığı görüşmeleri engelleyerek yönetimde tekrar etkin bir rolde olmaya çalışıyor. Yeni bölüm de ki bir başka büyük olay ise başları dertten hiç kurtulmayan Starklar'dan Rickon Stark'ın Ramsay'in eline düşmesi oldu.Theon Grejoy'a yaptıklarından sonra Ramsay'in Rickon'a yapacakları ise büyük bir olay oluşturabilir, çünkü Rickon'un da kurdu öldürülmüş ve Ramsay'in önüne koyulmuştu. Babasını öldürerek tahta geçen ve çevreye bunun düşmanlarının babasını zehirlemesiyle olduğunu yayan Ramsay Umber Lordu'ndan kendisine bağlılık yemini etmesini istedi. Ramsay Game Of Trones yeni bölüm fragmanı görüntülerinden anlaşılacağı üzere şimdiden kuzeyde yapacağı savaş hazırlıklarını sürdürüyor. Game Of Trones 6. sezon 4. bölüm de Bran Stark geçmişe gitti ve babası Ned Stark'ı gördü. Kuleye girmek üzere olan Ned Stark'ın kendisine anlattığı hikayenin tamamen doğru olmadığını gören Bran bilinmeyen birçok soruya da yanıt bulması bekleniyor. Ned’in kardeşi Lyanna'nın Ned'e bir söz verdirdi ve bunun da Jon Snow ile ilgili olduğu düşünülüyor. 

GAME OF THRONES KONUSU

Game Of Thrones dizisinin konusuna şöyle bir değinecek olursak dizi de 9 adet hanenin Demir Taht'a sahip olmak için verdiği savaşlar da üstün gelme mücadelesi anlatılıyor. Diziye yön veren en önemli hanelerden beş tanesini anlatacak olursak ilki Stark Hanesi; Starklar başından dert tasa eksik olmayan ve sürekli zor duruma düşen krallığın kuzeyinde Winterfell yer alan hanedir. "Winter is coming" cümlesi de en çok onlar tarafından kullanılır, sancaklarında bozkurt vardır. Lannisterlar ise en köklü ve zengin hanelerden birisidir. Onları en çok Lannisterlar daima borcunu öder sözüyle anımsayabilirsiniz zira en çok bu cümleyi kullanırlar ve sancaklarının üzerinde aslan simgesi vardır. Baratheon Hanesi ise Kral Şehri olan Westeros'u yönetir ve güney de yer alır bayrakları üzerinde geyik simgesi vardır. Targaryen Hanesi ise ejderhaları ile ünlüdür. Bütün kralları ölmüştür, Daenerys Targeryan ile deniz ötesindeki topraklarına dönmek ve demir tahta sahip olmak istemektedirler. Ejderhalar sadece bu krallıkta vardır ve onların simgesidir. Grejoylar ise adalarda yaşarlar. Simgeleri deniz anasıdır çünkü onlara göre demir adalılar bir ana kıtada doğmuşlara bedel gibidir. Hiçbir hane de acıma yok, sevgi azdır. Amerika Birleşik Devletleri olan HBO'da yayınlanan dizinin çekimleri bir çok farklı ülkede yapılmaktadır. Bunlardan bazıları Fas, Hırvatistan, Belfast, Kuzey İrlanda ve Malta'da yapılmaktadır. Hikaye ilk olarak Stark Hanesinde başlıyor, Stark Hanedanlığı Ned Stark yönetiminde entrikalardan ve savaşlardan uzak insanların diğer hanelere göre nispeten birbirini daha çok sevdiği hanelerden biridir. Ned Stark, Demir Taht’ın sahibi Kral Robert tarafından çağrılınca kendini bir anda değişik ve savaşların başlayacağı bir oyunda buluyor. Kral Robert'in av sırasında domuz tarafından ısırılarak enfeksiyon kapması sonucu ölmesiyle oğlu Joffrey'in tahta çıkmasından sonra asıl olaylar başlıyor. 

Game Of Thrones dizisinde ki en önemli haneler:
-Arryn
-Baratheon
-Greyjoy
-Lannister
-Martell
-Stark
-Targaryen
-Tully
-Tyrell

NED STARK KİMDİR?

Eddard Stark, bilinen ve dizide daha sık kullanılan ismiyle "Ned", Stark Hanesi'nin başı olarak Kışyarı Lordu ve Kuzey Muhafızı'dır. Demir Taht'ı kazanması için yardım ettiği ve birlikte baş kaldırdığı, en sonunda Ned'i El'i olarak isimlendirdiği Kral Robert Baratheon ile arkadaştır. Dizide, Sean Bean tarafından canlandırılmıştır. Tyrion Lannister, Tywin ve Joanna Lannister'ın üçüncü ve en genç çocuklarıdır. Cüce olduğu için "Küçük Şeytan" ya da "Yarım Adam" olarak da çağrılır. Dizide, Peter Dinklage tarafından canlandırılmaktadır. Robert Baratheon, Baratheon Hanesi’nin başı. Taht Savaşı’nı kazandıktan sonra Yedi Krallığın Kralı olarak taç giymiştir. Robert, Lyanna Stark’la birlikte olabilmek için, Lyanna’nın kardeşi ve kendisinin de arkadaşı olan Eddard Stark’ın yardımıyla savaşa girmiştir. Lyanna’nın ölümü üzerine, Robert, Cersei Lannister’la politik dengeyi korumak adına evlenmiştir. Dizi başladığında Westeros’un kralıdır. Dizide, Mark Addy tarafından canlandırılmıştır. Cersei Lannister, Tywin Lannister ve Joanna Lannister'ın en büyük çocuğu, Jaime Lannister'ın ikiz kardeşi , Robert Baratheon'un eşi, Yedi Krallık'ın kraliçesi, Joffrey Baratheon, Myrcella Baratheon ve Tommen Baratheon'un annesi. Dizide Lena Headey tarafından canlandırılmaktadır. 

DAENERYS TARGERYAN KİMDİR?

Daenerys Targaryen, "Daenerys Fırtınadadoğan", "Khaleesi", "Ateş geçirmez", "Ejderhaların Annesi" olarak da bilinir, Targaryen Hanesi'nin yaşayan son üyesi. Dizide, Emilia Clarke tarafından canlandırılmaktadır.

JON SNOW KİMDİR?

Jon Snow, Lord Eddard Stark’ın oğludur. Annesinin kimliği ise tam bir spekülasyon kaynağıdır. Babasının ve yarı-kardeşlerinin yanında yetiştirilen Jon yetişkin bir adam olmaya yaklaştığı zaman Gece Nöbetçileri’ne katıldı. Çoğunlukla yanında kendi albino ulukurdu Hayalet yer alır. Taht Oyunları serisi başladığında, Jon on dört yaşındadır. Dizide Kit Harington canlandırmaktadır. Catelyn Tully, Lord Eddard Stark'ın karısı, Kışyarı leydisi. Robb, Sansa, Arya, Bran, ve Rickon Stark'ın annesi. Tully Hanesi'nin bir üyesi olarak Nehirova'da doğmuştur Edmure Tully ve Lysa Tully'nin kız kardeşidir. Dizide, Michelle Fairley tarafından canlandırılmıştır.

KHAL FORZO TÜRK OYUNCU TAMER HASSAN OLDU
Game Of Thrones 6. sezon 4. bölüm de Türk oyuncu Tamer Hassan Dothraki savaşçısı Khal Forzo olarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Tamer Hassan 1968 Londra doğumlu Kıbrıs Türkü oyuncudur. Britanyada yaşayan ve Hollywood filmlerinde rol alan, geçmişten günümüzü çok farklı projelerde yer alan bir oyuncu olarak hayatını sürdürmektedir. Yeni sezonda dünyanın en çok izlenen dizisi Game Of Thrones dizisinde yer alacak ve dizide Khal Forzo karakterin canlandıracak olan isim yeni sezonda kendini bu ekranlarda tekrar gösterecek. Oyunculuk kariyerine 1987 yılında No Way Out adlı filmle başlayan Hassan, onlarca filmde yer aldı. Batman Begins, Kick-Ass, Clash of the Titans gibi önemli Holywood yapımlarında yer alan Türk oyuncu 6. sezonda Game of Thrones severlerin karşısında olacak.Kariyerinin en önemli çıkışlarından bir tanesini ise NCIS isimli diziye misafir olarak yaşamıştır. Bu dizinin ardından ününe ün katan 47 yaşındaki başarılı aktör Tamer Hassan ardından kariyerine Hollywood'da devam etmeye karar vermiştir. Çok yakın bir tarihte Türkiye'de vizyona girecek olan The Double adlı beyaz perde filminde de rol aldığı biliniyor. Bu önemli sinema filminde Martin Sheen ve Richard Gere gibi isimlerle birlikte çalışma fırsatı oldu. Bugüne kadar rol almış olduğu dizilerde Orlando Bloom, Sheen Val Kilmer, Morgan Freeman, Daniel Craig, 50 Cent gibi dünyaca ünlü isimlerle beraber çalışma fırsatı olmuştur. Ayrıca Antonio Banderas 'a olan benzerliği ile de dikkat çekmektedir.

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber