• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1524
 • up
  USD
  7.4448
 • up
  EURO
  9.0064
 • up
  GBP
  10.128
 • up
  Altın
  438.425
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 08.11.2018 - 14:50 Yorum : 0

KPSS Kasım Ayı P94 2018 Kadroları ve Memur Alımı Yapan Kurumlar Hangileri? P94 puan türü nedir

KPSS P94 ile Memur Alımı Yapan kurumlar sonuçların ardından merak ediliyor. P94 puan türü nedir? Haberimizde buna ve P94 ile alım yapan kurumların bilgisini verdik.

KPSS Kasım Ayı P94 2018 Kadroları ve Memur Alımı Yapan Kurumlar Hangileri? P94 puan türü nedir

KPSS sonuçları bugün öğle saatlerine doğru açıklandı. Sınavın sonuçlarının açıklanmasının ardından p94 kadroları ve memur alımı yapan kurumlar aranıyor. Öncelikle haberimizde p94 puan türü nedir bunun hakkında bilgi verdik. Adaylar netler nasıl hesaplanır sorusunun cevabı da burada...

KPSS P94 PUAN TÜRÜ NEDİR?

KPSSP94 puan türü aşağıdaki puanlardan oluşmaktadır:

% 50 Genel Yetenek
% 50 Genel Kültür

KPSS P94 puanıyla aşağıdaki kurumlarca memur alımı yapılmaktadır:
B grubu kadro niteliği taşıyan tüm kadrolu memur ve sözleşmeli personel (ortaöğretim, lise)
Kpss p94 puan türü ortaöğretim, lise mezunlarının kpss puan türüdür, yani lise, ortaöğretim mezunuysanız bu puan türü sizi ilgilendiriyor demektir.

Dışişleri Bakanlığı için KPSS şartı kalkıyor Binlerce kişiye müjde Binlerce kişiye müjdeli haber. Dışişleri Bakanlığı'nda yeni yayınlanacak personel yönetmeliğe göre bakanlığa alımlarda KPSS sınavı kaldırılacak.

KPSS TESTLERİNDE NETLER NASIL HESAPLANIYOR?

KPSS puanlarınız KPSS`de her bir test bölümünden yapmış olduğunuz netler kullanılarak hesaplanmaktadır. Her bir test bölümünde yapmış olduğunuz net sayısı, doğru cevaplamış olduğunuz soru sayısından yanlış cevaplamış olduğunuz soru sayısının dörtte birinin çıkarılmasıyla hesaplanır.

KAMU PERSONEL REJİMİ DEĞİŞİYOR (VİDEO)

KPSS PUAN HESAPLAMA

Kurum 120 soru sormaktadır. 60 tane genel yetenek, 60 tane genel kültür. 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Ve bu sayede net durumu oluşuyor. En önemli durum standart sapma konusu. Adayların en çok yapamadığı soru, belirli adaylar tarafından yapıldığında o sorunun puan değeri +5 veya -5 olarak hesaplanabiliyor. Puan hesaplamasında öngörülen bir puan sistemi mevcuttur. Klasik olarak 0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan farkla ortalama puan belli olmaktadır. Genel Kültürden ve genel yetenekten doğru ve yanlış soruların oranında net belli olmaktadır ve net üzerinden 0.5 ile çarpma işlemi yapılır. En son olarak + veya – 5 puan üzerinden puan belli olur.

KPSS P94 ile memur alımı yapan kurumlar sonuçların ardından merak ediliyor. P94 puan türü nedir? Haberimizde buna ve P94 ile alım yapan kurumların bilgisini verdik.

KPSS Ortaöğretim sonuçları 2016 açıklandı | Son Dakika Haberleri Merakla bekleniyordu! Açıklandı 2016 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı. Sonuçları öğrenmek için haberimizde bulunan linki tıklayın.

OHAL süresi ne kadar KPSS sorusu olarak soruldu / KHK çıkarma yetkisini kim verir OHAL süresi ne kadar KPSS sorusu KPSS'nin dün gerçekleşen oturumunda bir çok kritik soru soruldu. Bunlardan bazıları KHK ve OHAL konusunda oldu. Adaylar merakla bu sorulara cevap arıyor.

KPSS'de puan hesaplama soru ve cevaplar, kaç puanla atama olur | KPSS 60,65,70,75 puanla memur olunur mu? 2016 yılı Önlisans KPSS 60,65,70,75 puanla memur olunur mu? KPSS sınavında kaç puanla atama olur, KPSS puan hesaplama nasıl yapılır ve Puan hesaplamada kaç net kaç puan yapar? KPSS sınavının ardından soruların yayınlanmasıyla birlikte adaylar tahmini olarak kaç net yaptıklarını öğrenebilir. ÖSYM KPSS 60,65,70,75 puanla memur atama olur mu? İşte KPSS'de soru ve cevaplar...

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber