Tarih : 17.11.2020 - 16:37 Yorum : 0

Milli Teknoloji Burs Programı başvuruları başladı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın her eğitim döneminde Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak konusunda istekli lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine sunduğu karşılıksız burs desteği başvuruları başladı. Gönüllü ve Eğitmen-Mentor Burs Programı olmak üzere iki kategoride düzenlenen burs programına son başvuru tarihi 29 Kasım 2020.

Milli Teknoloji Burs Programı başvuruları başladı

Gönüllü Burs Programına Türkiye'deki tüm üniversitelerin hazırlık, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencileri başvuru yapabiliyor. Gönüllü Burs Programı’na kabul alan öğrencilerden burs aldıkları süreçte Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nda yürütülen projelere katkı sağlamaları, görev bazlı proje geliştirmeleri, araştırma yapmaları ve birlikte çalışacakları koordinatörlüklerde aktif rol almaları bekleniyor. Gönüllü bursunu almaya hak kazanan öğrenciler 10 ay boyunca aylık 700 TL burs alıyor.

Eğitmen-Mentor Burs Programına ise mühendislik ağırlıklı bölümlerde eğitim gören 2. sınıf, 3. sınıf, 4. sınıf ve lisansüstü programlarına kayıtlı üniversite öğrencileri başvuru yapabiliyor. Eğitmen-Mentor Burs Programı’na kabul alan öğrencilerden burs aldıkları süreçte yetkin oldukları alanlarda Deneyap Teknoloji Atölyelerindeki öğrencilere eğitmenlik yapmaları ve yarışmalar için desteklenen takımlara mentorluk yapmaları bekleniyor. 12 ay boyunca devam edecek Eğitmen-Mentor Burs Programı  kapsamında öğrencilere aylık 1000 TL burs veriliyor.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın www.turkiyeteknolojitakimi.org  web sitesi üzerinden elektronik olarak yapılan başvurular için son başvuru tarihi 29 Kasım 2020.

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber