Tarih : 15.02.2017 - 19:27 Yorum : 0

AÖF Kayıt Yenileme ve öğrenci girişi | AÖF kayıt Yenileme Bankaları ve İşlemleri

AÖF Öğrenci girişi ve kayıt yenileme işlemlerini haberimizden yapabilirsiniz. AÖF tarafından duyurulan ikazla birlikte öğrenciler 13 Şubat – 24 Şubat arası kayıt yenilemelerini gerçekleştirebilirler. Sizler için 4 adımda AÖF kayıt yenileme işlemlerini derledik. İşte AÖF öğrenci girişi ve kayıt yenileme bilgileri…

AÖF Kayıt Yenileme ve öğrenci girişi | AÖF kayıt Yenileme Bankaları ve İşlemleri

AÖF Öğrenci girişi ve kayıt yenileme işlemlerini haberimizden yapabilirsiniz. AÖF tarafından son haber duyurusu geldi ve öğrenci adayların dikkat etmesi gereken konular paylaşıldı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi, adayların kayıtlarını nasıl yenileyeceğini görsellerle anlattıldı. İşte 4 adımda AÖF kayıt yenileme ve öğrenci giriş işlemleri…

AÇIK UÇLU SINAV SORU SİSTEMİ

Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, yeni uygulanacak olan açık uçlu sınav soru sistemi ile ilgili açıklama yaptı ve sistemin sınav açıklama tarihlerine de etkisinin olumlu yönde olacağını belirtti. Rektör Gündoğan'ın açıklamaları şu şekilde;
"Açık uçlu sınav sistemi öğrencilerimizi korkutmasın. Yaklaşık 1,5 milyon öğrencimizin bulunduğu Açıköğretim Sistemi sınavlarında yeni bir uygulamaya geçiyoruz. 18 Ocak 2017 tarihli Resmi gazete'de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, Açıköğretim sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip soruların da sorulmasının önü açılmış oldu. Bu durum eminim ki öğrencilerimiz için de daha güzel bir yol olacak. Amacımızın kalitenin artması yönünde olduğunu öğrencilerimizin bilmesini istiyorum."

Sınav açıklama tarihleri ile ilgili olarak açıklamalarına devam eden Gündoğan, "Güz dönemi sınavımızı 2 haftada açıkladık. Şimdi önümüzde bahar dönemi ara sınavı var. 15-16 Nisan tarihinde yapacağımız bu sınavın sonuçlarını 10 günden daha erken bir sürede vereceğiz. Akabinde 27-28 Mayıs'ta bahar dönem sonu sınavımız ve 22 Temmuz'da da 3 ders sınavımız var. Bu sınavların sonuçlarını 1 hafta içinde açıklayacağımızın müjdesini de şimdiden verelim." İfadelerinde bulundu.

AÖF KAYITLARI İÇİN İSTENEN BELGELER

İnternetten yapılan başvuru belgesi
Fotoğraflı – İmzalı Form
Öğrenci Bilgi Formu
Öğrenim Belgesi
Fotoğraf ve Askerlik Durum Belgesi.

2017 AÖF SINAV TARİHLERİ

Bahar Dönemi Ara Sınavı: 15 - 16 Nisan 2017

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 27 - 28 Mayıs 2017

2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı: 15 Temmuz 2017

AÖF HARÇ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Her programa göre değişen harç ücretleri genellikle 290 liraya denk geliyor. Öğrenciler parayı yatırdıktan sonra kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler. Kaydınızı yapmanız için ilk olarak gerekli olan harcı yatırmanız gerekmektedir. Harcı yatırdıktan sonra ise ders seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz.

AÖF ÇALIŞMA SAATLERİ

AÖF Büroları sabah saat 08.30 de açılır ve 17.00’de kapanır. Hafta içi hizmet veren AÖF büroları hafta sonu işlem almamaktadır.

Açılan sayfa üzerinden kayıt yenileme sayfasına ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Peki 4 adımda AÖF kayıtları nasıl yenilenir?
AÖF kayıtlarını yenilemek için 13 Şubat ile 24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirmeniz gerekiyor.

1 - Daha sonra sizlere yukarıdaki verdiğimiz bağlantıyı kullanmanız gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinden yönergeleri takip ediniz. Kayıt linkinden Ders Ekle - Sil işlemlerinizi gerçekleştiriniz.

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETLERİ YATIRILACAK BANKALAR

2- Ödemelerinizi gerçekleştirin. Ziraat Bankası aracılığı ile aşağıdaki ödeme yöntemlerinden birini kullanarak kayıt yenileme tutarını ödeyebilirsiniz. Ödemelerinizi, ATM, İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık veya Kredi Kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.


3- Yukarıdaki bağlantı aracılığıyla "Kayıt" yenileme tarihleri içerisinde işlemlerin kontrolünü mutlaka gerçekleştiriniz.

4- Almanız gereken kitaplarınız varsa alınız.

MAZERETLİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

Mazeretli Kayıt Yenileme İşlemleri 24 Şubat 2017 Cuma günü mazeretli olanlar kayıtlarını yenileteceklerdir.

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için ödeme yapmadan önce http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

Kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme bedelini ödeyen ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 23-24 Şubat 2017 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri linkinden ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30'a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

24 Şubat 2017 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidirler.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “ Şifre İşlemleri" bölümündeki “ Şifre Hatırlatma" bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini sistemlerimizdeki kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içinde veya sonrasında alabilirler.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR KISAYOL

AÖF kayıtlarını yenilemek için 13 Şubat ile 24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirmeniz gerekiyor.

1 - Daha sonra sizlere yukarıdaki verdiğimiz bağlantıyı kullanmanız gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinden yönergeleri takip ediniz. Kayıt linkinden Ders Ekle - Sil işlemlerinizi gerçekleştiriniz.

2- Ödemelerinizi gerçekleştirin. Ziraat Bankası aracılığı ile aşağıdaki ödeme yöntemlerinden birini kullanarak kayıt yenileme tutarını ödeyebilirsiniz. Ödemelerinizi, ATM, İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık veya Kredi Kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

3- Yukarıdaki bağlantı aracılığıyla "Kayıt" yenileme tarihleri içerisinde işlemlerin kontrolünü mutlaka gerçekleştiriniz.

4- Almanız gereken kitaplarınız varsa alınız.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından ulaşılabilir.

AÖF öğrenci girişi ve kayıt yenileme işlemlerini haberimizden yapabilirsiniz. AÖF tarafından duyurulan ikazla birlikte öğrenciler 13 Şubat – 24 Şubat arası kayıt yenilemelerini gerçekleştirebilirler. Sizler için 4 adımda AÖF kayıt yenileme işlemlerini derledik. İşte AÖF öğrenci girişi ve kayıt yenileme bilgileri…

AÖF Kayıt Yenileme ve öğrenci girişi | AÖF kayıt Yenileme Bankaları ve İşlemleri AÖF Kayıt Yenileme ve öğrenci girişi | AÖF kayıt yenileme bankaları ve işlemleri AÖF Öğrenci girişi ve kayıt yenileme işlemlerini haberimizden yapabilirsiniz. AÖF tarafından duyurulan ikazla birlikte öğrenciler 13 Şubat – 24 Şubat arası kayıt yenilemelerini gerçekleştirebilirler. Sizler için 4 adımda AÖF kayıt yenileme işlemlerini derledik. İşte AÖF öğrenci girişi ve kayıt yenileme bilgileri…

AÖF kayıt yenileme başladı mı ne zaman | Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihi AÖF giriş AÖF kayıt yenileme Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için kritik işlemler başladı. AÖF kayıt yenileme tarihi belli oldu, ne zaman? Açıköğretim giriş ekranı burada.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber