Tarih : 15.07.2021 - 15:36 Yorum : 0

AÖL ek sınav ne zaman 2021? AÖL ek sınav şartları 2021

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) düzenlediği Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ek sınavların ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Açık liseden mezun olamayan öğrenciler, “AÖL ek sınav tarihleri 2021, AÖL ek sınav şartları, AÖL ek sınav ücreti ne kadar?” gibi soruların cevabını arıyor.

AÖL ek sınav ne zaman 2021? AÖL ek sınav şartları 2021

Dönemi 8 ve üzeri olan AÖL öğrencileri için geçmişte düzenlenen ek sınava ilişkin bazı detaylar merak ediliyor. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, ek sınavlarla ilgili AÖL’nin resmi internet sitesinden yapılacak duyuruları takip ediyor. Geçmiş dönemlerde, AÖL ek sınavları için öğrenciler, katılım ücretini yatırarak kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirmişti.

Öğrenciler şimdi ise 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı için AÖL ek sınavlarının yapılıp yapılmayacağını araştırıyor. AÖL online sınav giriş sayfası 3 Temmuz'da öğrencilerin erişimine açılmıştı. AÖL 3. dönem sınavları 3-7 Temmuz tarihleri arasında sona erdi. Belirtilen tarihler arasında gerçekleştirilen AÖL 3. dönem sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

AÖL EK SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

AÖL ek sınav süreci ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. AÖL ek sınavları geçtiğimiz eğitim dönemlerinde, eğitim hayatına AÖL'de devam eden dönemi 8 ve üzeri olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için uygulanıyordu. Mezun olabilecek durumda öğrenciler bu sınava katılabilirken 35 krediye ve daha az krediye sahip olanlar da ek sınavlara girebilecek.

AÖL EK SINAV ŞARTLARI NELERDİR?

Toplam dönemi 8, toplam kredisi 157 ve üzeri olan öğrencilerden, öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrenciler, başvuruda bulunabilir. Ayrıca 35 krediye ve daha az krediye sahip olanlar da ek sınavlara girebilecek. Ek sınav başvuru işlemi yapacak öğrenciler, söz konusu sınav için AÖL’nin belirlediği sınav katılım ücreti ödemesi gerekmektedir.

AÖL TELAFİ SINAVI NE ZAMAN 2021 YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), AÖL telafi sınav tarihi için duyuru yapmıştı. Söz konusu duyuruda Batı Avrupa ve Balkanlar Programı öğrencileri hariç tutuldu. Bakanlık, Açık Öğretim Lisesi, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı 1. Döneminde yeni kayıt veya kayıt yenileme işlemlerini yaptırarak 25 Şubat-1 Mart 2021 tarihleri arasında yapılan çevrim içi (online) sınavlara çeşitli nedenlerle katılamayan öğrencilerimiz için; 27 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30'dan 28 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59'a kadar çevrim içi (online) olarak telafi sınavı yapılacağını açıkladı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber