2021-10-19 14:34:09

Engelli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? 750 engelli öğretmen atama sorgulaması nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 750 engelli öğretmen ataması yapılacağını duyurmasının ardından binlerce engelli öğretmen adayı konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Engelli Öğretmen Atama Töreni'nde yapmış olduğu açıklamaların ardından, “Engelli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?" “Engelli öğretmen atama sonuçları sorgulama nasıl yapılır?” soruları gündeme geldi.

Engelli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? 750 engelli öğretmen atama sorgulaması nasıl yapılır?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Engelli Öğretmen Atama Töreni'nde atamalar ile ilgili konuştu. Başvurları yapılan engelli öğretmen atalamalarının ne zaman açıklanacağına dair büyük bir bekleyiş içinde olan öğretmen adaylar ise “Engelli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?” “Engelli öğretmen atama sonuçları sorgulama nasıl yapılır?” sorularını sıklıkla sormaya başladı. 

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yapmış olduğu yazılı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 750 engelli öğretmenin atamasının yapılacağını belirtmişti.  8-12 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen başvuruların ardından merakla beklenilen atama sonuçlarının ise 3 Aralık 2021 tarihinde açıklanacağı belirtilmişti. Atama için gerekli olan tercihler ve onay süreci de 22-26 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapmış olduğu açıklamada, engelli öğretmen atama sonuçlarının bugün açıklanacağını bildirdi..

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen 750 Engelli Öğretmen atama sonuçları bugün belli olacak. Başvuru yapan adaylar, atama sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi web sitesi üzerinden E-devlet kullanıcı bilgileri ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

750 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURU ŞARTLARI

2021 Engelli öğretmen ataması başvuru şartları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden atama kılavuzu yayınladı. Kılavuza göre başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

  • Adaylar ön başvuruda bulundukları alanda kontenjan verilmesi halinde tercih başvurularını “personel.meb.gov.tr” adresinde yer alan Elektronik Tercih Başvuru Formunu doldurmak suretiyle yapacaklardır.
  • Başvuruda bulunanlar tercihlerine açılan il millî eğitim müdürlükleri içerisinden en fazla 10 (on) tercihte bulunabilecektir.
  • Alanlarında kontenjan verilmeyen adaylar tercih başvurusunda bulunamayacaklardır.
  • Adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyecekler, tercih başvurularını sistemden kaydedeceklerdir.
  • 10 (on) tercihin tamamını dolduran adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışında atanmayı istiyorum.” veya “Tercihlerim dışında atanmayı istemiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyeceklerdir.
  • Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-1 Başvuru ve Atama Takvimi’nde belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23.59.59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.
  • Adayların tercih başvurularında değişikliğe gitmeleri halinde sistemde kayıtlı en son tercih başvurusu üzerinden değerlendirme yapılacaktır
  • Tercih başvurusunu kaydeden aday, tercihlerinde değişiklik yapmak istemesi halinde tercih başvurusunu sistem üzerinden iptal edip (Aday tarafından yapılacaktır.) Ek-1 Başvuru ve Atama Takvimi’nde belirtilen süre içerisinde yeniden tercih başvurusunda bulunabilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarında öğretmen ünvanlı kadrolarda çalışanlar, 07.02.2014 tarihli 28906 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alımları Hakkında Yönetmeliğin 14. Maddesinin 1. Fıkrası gereği başvuru alınmayacak. Ayrıca daha önce EKPSS kapsamında engelli kamu personeli kadrolarına yerleştirilmiş olan adayların başvuruları kabul edilmeyecek.

ATAMA DUYURUSU İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

EKPSS sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten itibaren dört yıl geçerli olacaktır.

Etiketler