Tarih : 24.11.2021 - 13:54 Yorum : 0

Hafız öğrencileriyle İHA ve roket tasarlıyor: 40 dakikalık dersle 33 derece aldılar

Düzce’de Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan öğretmen Devrim Ertuğrul, hafız öğrencileriyle birlikte insansız hava araçları, elektrikli araç, roket ve sanayide dijital teknolojiler alanında projeler üretiyorlar.

Hafız öğrencileriyle İHA ve roket tasarlıyor: 40 dakikalık dersle 33 derece aldılar

Düzce’de yaklaşık 14 yıldır fen bilimleri öğretmenliği yapan 37 yaşındaki Devrim Ertuğrul, öğrencilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için mücadele ediyor. Bu kapsamda 2017 yılında okulda uzay ve havacılık, akıl oyunları, modelleme ve bilim uygulamaları gibi çeşitli atölyelerin bulunduğu Hafız İHO STEAM Merkezi kurulmasına katkıda bulunan Ertuğrul, burada hafız öğrencilerini insansız hava araçları, elektrikli araç, roket ve sanayide dijital teknolojiler alanında proje üretmeleri için yetiştiriyor.

Öğretmenleri koordinesinde tasarladıkları projelerle TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, TÜBİTAK ve çeşitli kurumların organize ettiği yarışmalara katılan hafız öğrenciler, farklı kategorilerde 34 derece elde etmeyi başardı.

"DERS 40 DAKİKA AMA ÖĞRENMENİN VAKTİ YOK"

Öğretmen Devrim Ertuğrul, öğrencilerine hayat yolculuğunda yardımcı olmaya çalıştığını anlattı. Öğrencileriyle çıktığı eğitim yolculuğundan keyif aldığını dile getiren Ertuğrul, "Öğretmenlik farklı meslek, bunu kendi öğretmenlerimizden öğrendik. Bize yardımcı olan ve yol gösteren herkes öğretmenimizdir. Biz de öğrencilerimize hayat yolculuğunda yoldaş olarak doğru planlama yapmaları ve doğru yerlere ulaşmaları için yardımcı olmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

"30'DAN FAZLA DERECE ALDIK"

Başarının sırrının çalışmak olduğunu vurgulayan Ertuğrul, şunları kaydetti:

"Bizler her zaman bizi yetiştiren öğretmenlerimizi örnek alıyoruz. Öğrenmeyi nasıl öğrendiysek, öğrencilerimize de o şekilde aktarıyoruz. Ders 40 dakika ama öğrenmenin vakti yok. Bizler bu 40 dakikanın dışındaki zamanı organize ederek yola çıktık. Başarımızın sırrı da buradan kaynaklanıyor. 40 dakikanın sonunda yaptığımız her çalışmayı hem öğrencimizde hem kendi hayatımızda hem de ülkemiz için gözlemliyoruz. Bu bağlamda da 2017 yılında okulumuzda kurduğumuz merkezimiz var. Bu merkez 10 atölyeden oluşuyor. O yıldan bu yana 30'dan fazla derece aldık."

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber