20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-18 16:47:01

İstanbul'da okullar tatil mi? 20 Ocak İstanbul’da kar tatili olacak mı?

Meteoroloji İstanbul kar uyarısı ardından ‘’20 Ocak okullar tatil mi? İstanbul’da okullar tatil mi? Kar tatili kaç gün?’’ sorusu gündeme geldi. Yarıyıl tatili yaklaşırken öğrenciler kar yağışının devam etmesi ve Meteoroloji uyarıları nedeniyle kar tatili hakkında araştırma yapmaya başladı.

İstanbul'da okullar tatil mi? 20 Ocak İstanbul’da kar tatili olacak mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi İstanbul kar tatili olacak mı diye merak ediyor. İstanbul Valiliği, Meteoroloji'nin 18 Ocak çarşamba akşam saatlerinde etkili olacak kar yağışını hatırlatarak, "Bu gece saatlerinden çarşamba öğleye kadar il genelinde kar yağışı bekleniyor" duyurusunu paylaştı. Peki İstanbul’da okullar tatil edilecek mi? 

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL Mİ? 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’da kar yağışı uyarısından bulundu. Meteoroloji şehrin yüksek kesimlerinde bugün itibarı ile kar yağışı görüleceğini duyurdu. Milyonlarca öğrenci ‘’20 Ocak İstanbul’da okullar tatil edilecek mi?’’ sorusunun cevabını arıyor. 

 İstanbul'da 20 Ocak 2022 Çarşamba kar tatili hakkında Valilikten resmi bir açıklama gelmedi.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI NE ZAMAN BİTECEK?​ 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ve AKOM'un son dakika uyarılarına göre İstanbul'da kar yağışı etkisini gösterecek. Düşen sıcakların ardından gün içinde Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos, Çamlıca gibi bölgelerde görülecek olan karla karışık yağmur, akşam saatlerinde de devam edecek. İstanbul’da kar yağışının bugün etkisini devam ettireceği açıklanırken önümüzdeki hafta sonu sıcakların daha da düşerek kuvvetli ve yoğun kar yağışı olması bekleniyor.

Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği illerde okullar tatil edilirken gözler İstanbul’a çevrildi. Valilik bugün görülecek yağışların, günün ilk saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmur olarak başlayacağı, Anadolu Yakası başta olmak üzere diğer bölgeleri de etkileyeceğini duyurdu. 

KAR TATİLİ İLE YARIYIL TATİLİ BİRLEŞECEK Mİ? 

Yurt genelinde düşen hava sıcaklarının ardından kar haberleri gelmeye başladı. Birçok ilde olusuz hava şartları nedeniyle eğitime ara verilirken ‘’Kar tatili kaç gün? Kar tatili ve yarıyıl tatili birleşecek mi?’’ soruları gündeme geldi. Gaziantep, Trabzon, Sinop, Artvin, Rize, Bolu, Giresun, Kastamonu, Karabük, Adıyaman, Ordu, Uşak ve Düzce illerinde eğitime bir gün (18 Ocak Salı) ara verildi. İstanbul için ise bugün akşam saatlerinde kar yağışı uyarısı yapıldı. Karne almak için gün sayan milyonlarca ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi ‘’Yarıyıl tatili ile kar tatili birleşecek mi?’’ sorusuna odaklandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Buna göreyarıyıl tatili 21 Ocak Cuma günü başlayacak ve 4 Şubat 2022 Cuma günü sona erecek.

Etiketler