2022-01-13 17:22:14

İstanbul’da yarın okullar tatil mi? 14 Ocak İstanbul'da kar tatili olacak mı?

Kötü hava koşulları nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceği veliler ve öğrenciler tarafından merak ediliyor. İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının ardından bugün yer yer etkisini gösteriyor. Sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışının akşama doğru durması beklenirken İstanbul’da milyonlarca öğrenci ve öğrenci velisi, kar tatili olup olmadığını araştırıyor. İllerde uygulanan kar tatillerine valilik karar veriyor. Peki, yarın kar tatili olacak mı? İstanbul’da 14 Ocak okullar tatil mi? İşte İstanbul kar tatili ile ilgili ayrıntılar…

İstanbul’da yarın okullar tatil mi? 14 Ocak İstanbul'da kar tatili olacak mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroji’nin hava durumu tahminlerinde İstanbul için kar yağışı beklentisi vardı. Dün akşam saatlerinde gerçekleşen kar yağışı bugün de etkisini yer yer sürdürüyor. Türkiye için soğuk hava tüm kesimleri etkisi altına almışken İstanbul’da da sıcaklık derecesi oldukça düşmüş durumda. İstanbul’da kar yağışının başlamasının ardından öğrenciler ve veliler yarın okulların kapalı olup olmayacağını merak ediyor. Peki yarın 14 Ocak Perşembe okullar tatil mi?

İSTANBUL’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul'da 14 Ocak 2022 Cuma gününe ilişkin kar tatili kararı alınmadı. Valilik tarafından okula tatili açıklaması yapıldığı takdirde haberimiz güncellenecektir.

İSTANBUL'A KAR YAĞACAK MI?

Meteoroloji'nin hava durumu tahminlerine göre mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları salı gününden itibaren mevsim normalleri civarına düşecek. Sıcaklığın düşmesiyle Ankara'da ve İstanbul'da kar yağışı görülecek.

Ülke genelinde sıcaklık mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyrediyor. Ancak yeni hafta ile birlikte soğuk hava dalgası etkili olacak.

SICAKLIKLAR HIZLA DÜŞECEK

Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava ile birlikte sıcaklıklar hızla düşerek mevsim normalleri civarında seyredecek.

ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNÜNE DİKKAT!

Yeni haftada üç büyükşehirde de yağış bekleniyor. İstanbul'da en yüksek sıcaklık 4 derece olacak. Kentte Çarşamba ve Perşembe günü kar ve karla karışık yağmur yağışı bekleniyor.

Etiketler