2017-05-21 14:52:01

KPSS Sınavı Sonuçları açıklandı mı? | KPSS 2017 soru ve cevapları TIKLA- ÖĞREN

KPSS 2017 sınavı sona erdi. Sınava giren adaylar KPSS 2017 sınav sonuçlarını merak ediyor. Peki KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? | 2017 KPSS soru ve cevapları yayınlandı mı? İşte tüm detaylar haberimizde.

KPSS Sınavı Sonuçları açıklandı mı? | KPSS 2017 soru ve cevapları  TIKLA- ÖĞREN
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Milyonlarca aday bugün ter döktü. 2017 KPSS sınavı sona erdi. Sınava giren adaylar 2017 KPSS Sınav Sonuçlarını merak ediyor. Peki KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? | 2017 KPSS soru ve cevapları yayınlandı mı? İşte tüm detaylar haberimizde.

2017 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Milyonlarca memur adayının girdiği KPSS sınav sonucu tarihi büyük merak konusu oldu. ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS sınav sonuç ekranı ve tüm detayları haberimizde.

KPSS sınav sonucunun ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmemesine karşın Lisans KPSS sınav sonucunun Haziran ayı içerisinde açıklanması bekleniyor. 2017 KPSS sınav sonucu ile ilgili resmi bir açıklama yapılır yapılmaz tgrthaber.com.tr'dan öğrenebilirsiniz. Peki KPSS sınav sonucu nasıl

KPSS ALAN SINAVLARI NE ZAMAN?

KPSS alan sınavları ise 27-28 Mayıs'ta 3 oturumda gerçekleştirilecek.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

21 Mayıs ve 27-28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan KPSS A Grubu Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 16 Haziran 2017'de ÖSYM'nin resmi internet sayfası üzerinden erişime açılacak. Adaylar sonuç açıklama sistemi üzerinden sonuçlarını sorgulayabilecekler.

 

KPSS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

KPSS soru ve cevaplarının sınavın gerçekleştiği tarihten ortalama 4 gün sonra ÖSYM tarafından yayınlanması bekleniyor. Ancak KPSS soru ve cevaplarının yayınlanması konusun da ÖSYM tarihsel değişiklik yapabilmekte.

KPSS soruları ve cevapları için adaylar ÖSYM ais.osym.gov.tr adresine giriş yapmalı. KPSS adayları ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası ais.osym.gov.tr'ye ÖSYM aday şifreleri ve TC Kimlik Numaralarıyla giriş yapacaklar. KPSS lisans lise soruları ve cevap anahtarları ÖSYM ais dışında başka bir yerden açıklanmayacak. 2017 Lisans KPSS soru ve cevapları açıklanır açıklanmaz haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

2017 KPSS SINAVINDA KAÇ SORU SORULDU?

Genel Yetenek: KPSS’de Genel Yetenek Sınavı 60 soruluk bir sınavdır. Bu sınavda 30 soruluk Türkçe ve 30 soruluk Matematik testi bulunmaktadır. Matematik testinin içerisinde her yıl 2 veya 3 tane Geometri sorusu da bulunmaktadır. KPSS’de sınava hazırlanan öğrencilerin en çok zorlandığı bölüm Matematik sorularıdır. 

Genel Kültür: KPSS’de Genel Kültür Sınavı 60 soruluk bir sınavdır.Bu sınavda 37 soruluk Tarih , 23 soruluk Coğrafya ve 15 soruluk Vatandaşlık-Anayasa-Güncel konular testi bulunmaktadır. KPSS’de sınava hazırlanan öğrencilerin Genel Yetenekte çok zorlandığı bölüm Türk-İslam-Osmanlı Kültür ve Uygarlıkları ile ilgili sorulardır.

SINAV ZOR MUYDU?

Sosyal medya üzerinden yapılan KPSS sınavlarında adayları en çok mantık ve matematik sorularının zorladığı görülürken; tarih sorularının basit olması birçok adayın yüzünü güldürdü. Bazı adaylar çıkan soruların yanıtlarını paylaşırken bazıları sınavın zor olduğunu söylemekle yetindi.

 

Etiketler