Tarih : 26.07.2021 - 11:52 Yorum : 0

LGS boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak? LGS boş kontenjan sorgulama 2021

LGS tercih sonuçları açıklanmasının ardından gözler LGS boş kontenjanlar aramalarına çevrildi. LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar ve veliler ''LGS boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak? LGS okul taban puanları açıklandı mı?'' sorularının yanıtını aramaya odaklandı.

LGS boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak? LGS boş kontenjan sorgulama 2021

LGS tercih sonuçları 2021 açıklandı. Adaylar LGS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla adaylar ‘’LGS boş kontenjanlar açıklandı mı? LGS taban puanları nedir?’’ gibi sorulara odaklandı. LGS ek yerleştirme için heyecanlanan öğrenciler LGS boş kontenjan, okul taban puanları gibi konularda yapılacak olan açıklamalara odaklandı. İşte LGS boş kontenjanlar ve okul taban puanları konusunda bilmeniz gerekenler.

LGS BOŞ KONTENJAN 2021 BELLİ OLDU MU?

LGS 2021 tercihlerinin belli olmasıyla adayların ve velilerin gözü LGS boş kontenjanlar açıklandı mı sorusuna takıldı. LGS tercih sonuçlarına göre herhangi bir liseye yerleşemeyen adaylar LGS boş kontenjanlar, LGS ek yerleştirme, okul taban puanları gibi konularını aratmaya başladı.

Yapılan açıklamaya göre; merkezi sınav puanına göre öğrenci alan Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Sosyal Bilimlerinin tüm kontenjanları doldu. Anadolu İmam Hatip Liselerinde doluluk oranı %98,27 olarak açıklandı. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde ise oran %76,90 olduğu öğrenildi. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin doluluk oranı %77 olarak belirlendi. İlk yerleştirme sonuçlarına göre merkezi sınav puanıyla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının kontenjanları %95,22 oranıyla tam doluluk oranlarına oldukça yaklaştı. LGS tercih sonuçları 2021 doğrultusundan herhangi bir okula yerleşemeyen adaylar için kontenjan açılırsa haberimizi güncelleyeceğiz.

LGS 2021 YERLEŞTİRME SONUÇLARI RAPORU İÇİN TIKLAYIN!

LGS EK YERLEŞTİRME VE LİSE TABAN PUANLARI

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir liseye yerleşemeyen adaylar heyecanla LGS ek yerleştirme sürecini bekliyor. LGS 2021 yerleştirme raporunun yayınlanmasıyla LGS boş kontenjanlar hakkında bilgi sahibi olana adaylar LGS ek yerleştirme ile tekrar yerleştirilmeyi bekliyor. LGS tercih sonuçları 2021 açıklanırken lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

LGS TERCİH SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

LGS boş kontenjlar açıklandı mı? LGS ek yerleştirme süreci başladı mı? Lise taban puanları 2021 belli oldu mu? sorularını cevapladık. Siz de LGS ek yerleştirme ve LGS boş kontenjanlar ile ilgili görüşlerinizi yorumlara yazabilirsiniz.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber