Tgrt Haber
13 Ocak 2024 23:04 - Güncelleme : 13 Ocak 2024 23:09

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den 'saygı duruşu' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerin sızma girişimi sonrasında şehit olan askerler için 15 Ocak Pazartesi günü okullarda bayrak töreni öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını söyledi.

Editör: Furkan Günler / Kaynak: Anadolu Ajansı
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den 'saygı duruşu' açıklaması
,Okul,Şehit,,

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Pençe-Kilit Harekatı böglesinde teröristlerin sızma girişimi sırasında çıkan çatışmada şehit olan 9 askerin anısına 15 Ocak Pazartesi günü okullarda bayrak töreni öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı.

15 OCAK'TA BAYRAK TÖRENİ ÖNCESİ SAYGI DURUŞU

Bakan Tekin'in X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Millî Eğitim Bakanlığı olarak en genel amacımız çocuklarımızı Türk Milletinin millî, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Bu idrakle Pençe-Kilit Harekât bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde şehit olan vatan evlatlarının aziz hatıralarını yaşatmak, eğitim ailesi olarak minnetimizi göstermek ve yükselen yeni nesli ruhen, bedenen ve manen vatan sevgisiyle donatmak amacıyla Bakanlığımıza bağlı tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 15 Ocak 2024 tarihinde bayrak töreni öncesinde 1 (bir) dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. Aziz şehitlerimizin ruhları şad, makamları âli olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...