2022-08-05 14:34:43 | Son Güncelleme : 2022-08-05 14:43:42

ÖNLİSANS KPSS ERTELENDİ Mİ? 2022 KPSS Önlisans İptal Mi Oldu? 2022 Önlisans KPSS ne zaman

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen KPSS Lisans sınavı iptal oldu. 6-7 Ağustos ile 14 Ağustos tarihlerinde yapılacak KPSS ÖABT ve Alan Bilgisi Sınavları da ertelendi. KPSS'deki kopya soru iddiası ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ü koltuğundan ederken yerine gelen Bayram Ali Ersoy KPSS lisans sınavlarının iptal olduğunu açıkladı. Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olup KPSS önlisans sınavına girmek isteyen adaylar ise bu açıklama sonrasında belirsizlik yaşamaya başladı. KPSS Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavının iptal olması ve bazı sınavların da ertelenmesinin ardından önlisans KPSS ertelendi mi, 2022 KPSS önlisans iptal iptal mi oldu soruları araştırılıyor. İşte 2022 önlisans KPSS ne zaman, hangi tarihte sorularının cevapları...

Önlisans KPSS sınavı ertelendi mi?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Önlisans KPSS sınavı ertelendi mi?

Önlisans KPSS ertelendi mi? ÖSYM sınav takvimine göre Eylül ayında yapılması planlanan KPSS önlisans sınavının iptal olup olmadığı merak ediliyor. 31 Temmuz 2022 Pazar günü yapılan KPSS lisans sınavında kopya soru iddiası sınavın iptal olmasına neden oldu. Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, yeni sınav takviminin Eylül ayında açıklanacağını söyledi. Peki 2022 KPSS önlisans iptal mi oldu? Önlisans KPSS 2022 ertelendi mi? 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos KPSS sınavlarının kesin bir şekilde ertelenmesinden sonra bu soru araştırılıyor. İşte 2022 KPSS önlisans sınavı ile ilgili tüm merak edilenler...

ÖNLİSANS KPSS ERTELENDİ Mİ 2022?

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen lisans ayağının iptal edilmesiyle önlisans alanından sınava girecek adaylar da sınavın iptal olup olmadığını, ertelenip ertelenmediğini merak etmeye başladı. İlk önce şu söyleyelim ki, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce KPSS önlisans oturumunun ertelenip ertelenmeyeceği hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, canlı yayında yaptığı açıklama ile 31 Temmuz'daki KPSS Lisans sınavının iptal olduğunu ve 6-7 Ağustos ile 14 Ağustos'ta yapılacak ÖABT Alan Bilgisi sınavının da ertelendiğini ifade etti.

2022 KPSS ÖNLİSANS İPTAL Mİ OLDU?

Yukarıdaki paragrafta da bahsettiğimiz gibi 2022 KPSS önlisans sınavının iptal olup olmadığı ya da ertelenip ertelenmediği konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. ÖSYM Yeni Başkanı Bayram Ali Ersoy'un sınav takviminin Eylül ayında yapılacağını söylemesi ise kafalarda yeni bir soru işareti yarattı. 2022-KPSS Ön Lisans Sınavı, ön lisans programlarını (iki yıllık meslek yüksekokulları ve dengi açıköğretim) bitirenler ile sınavın geçerlilik süresi arasında (iki yıl) tamamlayacak durumda bulunanlar adınadır.

KPSS ÖNLİSANS BAŞVURU NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

Kamu Personeli Seçme Sınavı önlisans başvuruları, herhangi bir aksilik olmazsa ikinci bir açıklamaya kadar 03 - 15 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Memur adaylar, başvurularını internet ortamında ÖSYM Başvuru Merkezleri vasıtasıyla ya da kişisel olarak ÖSUM'nin AİS sistemi sayfasından veyahut ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Aplikasyonu'ndan yapabilir.

ÖNLİSANS KPSS ÜCRETLERİ NE KADAR?

Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans ücretleri 2022 yılı itibariyle 150 TL olarak belirlendi. Söylenen tarihleri geçirenler ise 180 TL ödeyerek KPSS sınavına başvuru yapabilir. 2022 KPSS önlisans sınav ücreti ise 130 TL olarak belirlendi.