20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-19 15:12:20

Trabzon'da okullar tatil mi? 20 Ocak Trabzon'da kar tatili olacak mı?

Meteoroloji ülke genelinde yoğun kar uyarısı yaptı. Birçok ilde okullar tatil edilirken ‘’Trabzonda okullar tatil mi? 20 Ocak Trabzon okullar tatil mi?’’ soruları gündeme geldi. Karne günü yaklaşırken öğrenciler ve veliler kar tatili hakkında araştırma yapma devam ediyor.

Trabzon'da okullar tatil mi? 20 Ocak Trabzon'da kar tatili olacak mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ülke genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 53 il ve bazı ilçelerde 19 Ocak Çarşamba günü okullar tatil edildi. Öğrenciler ve veliler devam eden yağışla birlikte ‘’Trabzon’da okullar tatil mi?’’ sorusuna yöneldi. İşte son dakika 20 Ocak kar tatili açıklaması ve hava durumu…

TRABZON’DA OKULLAR TATİL Mİ? 

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı sonrası Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden peş peşe uyarılar gelmeyen devam ediyor. Kar yağışının etkisini arttıracağı iller için turuncu kodlu uyarı yapılırken yüz yüze eğitimde birçok ilde ara verildi. Öğrenciler ve veliler Karadeniz’de etkisini artıran kar yağışı ardından ‘’Trabzon’da okullar tatil mi? 20 Ocak Trabzon'da kar tatili olacak mı?’’ sorusunun cevabını merak ediyor. 

Dün gece yoğunluğunu artıran kar yağışı bugün de devam ederken Trabzon Valiliği’nde kar tatili ile ilgili herhangi resmin bir açıklama gelmedi. Vaililik 18 Ocak kar tatili açıklamasını ‘’18 Ocak 2022 Salı günü Akçaabat, Düzköy, Maçka, Şalpazarı ve Tonya ilçelerimizdeki tüm okullarda eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmesine, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına; Ortahisar, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Köprübaşı, Sürmene, Vakfıkebir ve Yomra ilçelerimizde ise sadece taşımalı eğitime 1 gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir” açıklamasıyla duyurmuştu. 

TRABZON’DA KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR MU? 

Trabzon'un yüksek kesimlerini etkileyen kar yağışı sonrası kapanan mahalle yolları, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile TİSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince büyük ölçüde açıldı. Kar yapı nedeniyle kapanan yolların akşam saatlerine kadar açılması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz için yoğun kar uyarısında bulunurken binlerce veli ve öğrenci ‘’20 Ocak Trabzon’da okullar tatil mi?’’ sorusunun cevabına odaklandı. Vailili henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Kuvvetli ve yoğun karın 20 Ocak Perşembe akşam saatlerine kadar süreceği bildirildi.

Etiketler