Tarih : 21.12.2020 - 09:38 Yorum : 0

Asgari ücrette kritik toplantı yarın

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2021 yılı için belirlenecek olan ve 1 yıl boyunca geçerli olacak asgari ücreti netleştirmek için üçüncü toplantısını yapacak.

Asgari ücrette kritik toplantı yarın

Asgari Ücret Tespit Komisyonu yarın toplanıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 15 Aralık'ta 2021 yılı asgari ücret artışını belirlemek için ikinci toplantı görüşmelerini yaptı. 

Asgari ücret tespit komisyonu, toplantısını Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (TÜRK-İŞ) ev sahipliğinde gerçekleştirecek. Üçüncü toplantı, ilk iki toplantı gibi koronavirüs tedbirleri kapsamında yine online olarak gerçekleştirilecek. Türkiye İstatistik Kurumu temsilcilerinin, asgari ücret görüşmelerinde dikkate alınan "bir işçinin aylık gıda harcama tutarını" bu toplantıda sunması bekleniyor

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU TOPLANTI TARİHLERİ
Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. toplantısında karar alındı mı araştıran vatandaşlar, 2021 asgari ücret zammı 3. toplantı ne zaman, saat kaçta gerçekleştirilecek araştırıyor.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantı tarihini Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) ev sahipliğinde 15 Aralık'ta gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021 asgari ücret zammı görüşmeleri üçüncü toplantısını da yapacak. Peki 3. asgari ücret görüşmesi ne zaman?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantı tarihini Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (Türk-İş) başkanlığında 22 Aralık'ta online olarak yapacak. 

ASGARİ ÜCRET ŞU AN NE KADAR?

2020 Asgari ücret, halen bekar bir işçi için aylık brüt 2 bin 943 lira, vergiler ve kesintiler düştüğünde net 2 bin 324 lira 71 kuruş olarak uygulanıyor. Apartman görevlileri için ise normal işçilerden farklı olarak gelir ve damga vergileri kesilmediği için net 2 bin 501 lira 55 kuruş olarak hesaplanıyor

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber