Tarih : 31.07.2021 - 15:26 Yorum : 0

Kripto parası olanlar dikkat! Bitcoin yeniden yükselişe geçti

Kripto para birimleri yükseliş seyrine devam ediyor. Kripto paraların atası kabul edilen Bitcoin 41 bin dolar seviyesini de aştı.

Kripto parası olanlar dikkat! Bitcoin yeniden yükselişe geçti

Kripto paralarda güçlenme grafiği devam ediyor. Milyarder iş adamları geçtiğimiz günlerde kripto para yatırımlarının durduğunu ve ilerleyen zamanda ticarette kripto paralarını tekrar kullanmaya başlayacaklarının sinyalini verdi. İşte bu durum Bitcoin ivmelerini hareketlendirdi.

DOLAR KÜRESEL PİYASALARDA GERİLİYOR

64 bin dolar seviyesinden 29 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin 41 bin doları aşarak uzun süredir görülmeyen performansı sergilemeye başladı. 29 bin ile 32 bin dolar arasına sıkışan Bitcoin'deki yükselişi destekleyen bir başka neden de doların küresel piyasalarda değer kaybına uğraması oldu. FED'in varlık alımı programında yakın zamanda değişikliğe gitmeyecek olması nedeniyle dolar tarafında gevşeme görüldü.

Kripto para borsasına yönelik ülke ve bankalar da tavır aldı. Borsa sahipleri kendi kendilerine regülasyona gitme kararı aldılar. Birçok riski barındıran vadeli işlemlerin ortadan kalkmasıyla kripto paralara olan güvende de artış yaşandı.

KRİPTO PARA FİYATLARINDA SON DURUM

Kripto para fiyatların son durum ise şöyle; Bitcoin yüzde 4 oranında yükselişle 41 bin 480 puan seviyesinde işlem görüyor. Ethereum yüzde 1'e yakın primle 2432 dolar, Dogecoin ise 0,20 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber