25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %48
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-11-22 06:36:24

Enerjide büyük buluşma: Yeni dönem stratejileri belirlenecek

Türkiye Enerji Zirvesi bugün Antalya’da başlıyor. Türkiye enerji piyasasının en büyük aile buluşması olarak kabul edilen zirvede yeni dönem stratejiler belirlenecek.

Enerjide büyük buluşma: Yeni dönem stratejileri belirlenecek
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye enerji piyasasının en büyük aile buluşması olarak kabul edilen Türkiye Enerji Zirvesi bugün Antalya’da başlıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayesinde, Bakan Fatih Dönmez’in katılımıyla toplanan zirvede, doğalgaz arama ve üretim yatırımları, elektrikli araçlarının geleceği, elektrik üretiminde dijitalleşme ve dağıtım gibi önemli konularda oturumlar düzenlenecek.

ARZ VE TEDARİKTE İYİ DURUMDAYIZ

Önümüzdeki dönemde vatandaş lehine uygulanacak stratejilerin de konuşulacağı zirveyle ilgili değerlendirmede bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, zirvenin önemine şu sözlerle dikkat çekti: Dünyada enerji piyasaları dar bir boğazdan geçiyor. Avrupa’da enerji krizinin yaşandığı bu dönemde, Türkiye bölge ülkelerine kıyasla arz ve tedarik konusunda iyi bir noktada. Bu sene zirvede, Türkiye ve küresel enerji piyasalarındaki son gelişmeler, Akdeniz ve Orta Doğu’da yaşanan ve enerji piyasalarını etkileyen konular gündemde olacak.

Etiketler