2021-10-31 09:56:36

İş arayanlara müjde! AFAD 1749 personel alıyor! Resmi Gazete'de yayımlandı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, Resmi Gazete'de yayımladığı ilan ile kendi bünyesinde istihdam edilecek 1749 personel alımı yapılacağını duyurdu. Sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeninin yanı sıra çeşitli boş pozisyonlara da alım yapacağını duyuran AFAD'ın adaylara uygulama ve sözleşmeli sınav uygulayacağı öğrenildi.

İş arayanlara müjde! AFAD 1749 personel alıyor! Resmi Gazete'de yayımlandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı ile ilgili Resmi Gazete'de yer alan ilanda, AFAD'ın taşra teşkilatında istihdam edilecek sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni ile personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

31 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yer alan ilanda, AFAD'ın taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 1101 boş pozisyona, uygulama ve sözlü sınavı geçen adayların alınacağı belirtilirken personellerin sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni olarak göreve geleceği öğrenildi.

Başvurular elektronik ortamdan gerçekleşecek.

KPSS'DEN 60 PUAN ŞARTI

Sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alımı sınavına başvuranlarda, 2020 KPSS (B) grubundan ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranacak. Ayrıca AFAD tarafından çeşitli unvanlarda 648 boş pozisyona giriş (sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli personel alımı sınavına başvuru yapacakların, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekecek.

2009 yılından bu yana hizmet veren AFAD tüm acil durumlarda vatandaşa en iyi hizmeti sunuyor.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN YAPILACAK

Adaylar başvurularını, 18-27 Kasım'da e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecek.

Alımlara ilişkin detaylı bilgilere, Resmi Gazete'nin Çeşitli İlanlar bölümündeki ilan ve AFAD'ın internet sitesindeki duyurudan ulaşılabilecek.

AFAD'IN RESMİ GAZETE İLANINI DETAYLICA İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler