2022-08-06 21:33:00 | Son Güncelleme : 2022-08-07 00:08:45

Ankara'dan sonra İzmir ve İstanbul'da da halk ekmek fiyatlarına zam!

Ankara'nın ardından İstanbul ve İzmir'de ekmeğin en ucuz satıldığı noktalar olan belediyelere bağlı Halk Ekmek'te fiyatlara zam geldi. 2 ildeki yetkililerden yapılan açıklamada, artan maliyetler gerekçesiyle fiyatlara güncelleme yapıldığı bildirildi.

Ankara'dan sonra İzmir ve İstanbul'da da halk ekmek fiyatlarına zam!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

3  büyükşehirde halk ekmek fiyatlarına peş peşe zam geldi. Ankara'dan sonra İstanbul ve İzmir'de de halk ekmek fiyatlarında düzenlemeye gidildi.

Ankara Halk Ekmek tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, başkentte 2 TL'den satılan ekmeğin fiyatının bundan böyle 3 TL olacağı açıklandı. Ankara'da alınan yüzde 50 zam kararının ardından İstanbul ve İzmir'de de Halk Ekmek fiyatının artacağı öğrenildi.

'BAŞKA ÇAREMİZ KALMADI'

İBB şirketi Halk Ekmek A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, 2 TL'lik normal ekmek fiyatının 3 TL'ye çıkardıklarını açıkladı.

İstanbul Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, "2 TL'ye dayanılacak gibi değildi. 3-4 aydır ekmeği zararına satıyorduk. Fırıncıların 210 gram ekmeği 5 TL'ye sattığı piyasada, 250 gramlık normal ekmeğimizin fiyatını 3 TL'ye çıkardık. Üzgünüz ama başka çaremiz kalmadı. Üretimin sürekliliği, kurumun yaşaması için fiyat düzenlemesi kaçınılmaz oldu" diye konuştu.

İZMİR'DE DE ZAM KARARI

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Halk Ekmek'in fiyatı 2,50 TL'den 3 TL'ye yükseldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İzmirliye ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırmak için üretip, Halk Ekmek büfelerinde kar gözetmeden sattığımız ekmek fiyatında aşırı artan maliyetler nedeniyle düzenleme yapmak zorunda kaldık. 08 Ağustos 2022 Pazartesi gününden itibaren ekmeğimizin fiyatı 2,5 lira yerine 3 lira olacaktır."

Nizam 7 Ağustos 2022 02:44

Gec kaldiniz zararmış