Tarih : 29.08.2017 - 14:56 Yorum : 0

Kiralık otomobilleri bayram öncesi yetişen alıyor

Yaklaşan Kurban bayramı öncesi oto kiralama şirketlerinde yoğunluk görüldü. Ellerinde az sayıda kiralık otomobil kaldığını ifade eden işletme yetkilileri, Kiralık araçlara talep fazla olduğu için rezervasyonla müşteri alıyoruz. Yetişen otomobil kiralayabiliyor" diye konuştu.

Kiralık otomobilleri bayram öncesi yetişen alıyor

Yurt dışından gelen Türkler'in fazla olması ve yaklaşan kurban bayramı nedeniyle oto kiralama şirketlerinde yoğunluk oldu. Otomobil kiralama işletme müdürü Hüseyin Çamur, "Gurbetçilerin gelmesi ve yaklaşan kurban bayramı nedeniyle oto kiralama talebine cevap vermekte güçlük çekiyoruz. Araç kiralama talebinde bulunan vatandaşları rezervasyon sistemi ile kabul edip yaptığımız şartname ile araç teslimini gerçekleştiriyoruz dedi.


"KİRALIK OTOMOBİLLERİN KASKOSUNA DİKKAT"

Çamur, araç kiralayacak kişileri merdiven altı ve kiralık otomobil kaskosu olmayan kurumlara karşı uyaran Çamur, "Maalesef her sektörde olduğu gibi oto kiralama sektöründe de merdiven altı tabir edilen 1 dükkan, 2 araba ile kiralama kaskosu yapmadan araç kiralayan kişi ve kurumlar var. Vatandaşlarımız ceplerini ve güvenliklerini düşünüyor ise bu kişi ve kurumlara itibar etmemesi gerekir" diye konuştu.

Otomobil kiralama hizmetinin günlük 100- 600 TLye kadar araç sınıfına göre değiştiğini ifade eden Hüseyin Çamur,  Firmamızda 100e yakın otomobilden sadece 5-6 tane kaldı. Yetişenin alabildiği kiralık otomobillerde özellikle dizel araçlar çok fazla ilgi görüyor diye konuştu.

Kaynak : DHA
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber