Tgrt Haber
29 Kasım 2023 15:24 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 15:31

Şeker Yatırım halka arzı başlıyor! SKYMD'nin borsada işlem göreceği tarih belli oldu

Halka arz çılgınlığı devam ediyor. 30 Kasım’da talep toplamaya başlayacak olan Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin Genel Müdürü Osman Göktan halka arz takvimini duyurdu.

Editör: İmran Baran / Kaynak: Anadolu Ajansı
Şeker Yatırım halka arzı başlıyor! SKYMD'nin borsada işlem göreceği tarih belli oldu
Halka Arz, Borsa İstanbul

Borsa İstanbul’da halka arz çılgınlığı devam ediyor. Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin de katıldığı halka arz çılgınlığında talep toplama 30 Kasım’da başlayacak.

Şeker Yatırım Genel Müdürü Osman Göktan, halka arz takvimini duyurdu. Anadolu Ajansı muhabirine bilgi veren Göktan, "Halka arz tarihimiz 30 Kasım - 1 Aralık olarak belirlenmiştir. Borsada talep toplama yöntemiyle satışa sunulacaktır. 6 Aralık itibarıyla borsada gong töreni yapılacaktır." dedi.

Halk arz büyüklüğünün 367,5 milyon lira olduğunu dile getiren Göktan, "Bunun 122 milyon 500 bin lirası bankaya gönderilecek. 245 milyon lirasını ise şirketimizin öz sermayesinin güçlenmesi için kullanacağız." ifadelerini kullanırken öte yandan Göktan, Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin  1996'da Şekerbank'ın bir birimi olarak faaliyet gösterdiğini hatırlatarak Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) aldığı ilke kararı gereğince anonim şirket haline dönüştürüldüğünü kaydetti.

Şeker Yatırım halka arzı başlıyor! SKYMD'nin borsada işlem göreceği tarih belli oldu

Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ Genel Müdürü Osman Göktan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dönüşümün ardından Şekerbank'ın iştiraki olarak 1996 yılında kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Bu çerçevede SPK tarafından verilmiş olan bütün yetki belgelerine sahip geniş yetkili bir aracı kurumdur. Borsa İstanbul'da vadeli işlemler opsiyon borsasında kaldıraçlı işlemlerde ve yurt dışı borsalarda faaliyet göstermekteyiz. Şirketimizi, yönetim kurulumuzun Temmuz 2022'de aldığı karar gereğince halka açmaya karar verdik."

“GONG TÖRENİ 6 ARALIK’TA”

Şeker Yatırım Genel Müdürü Göktan, halka açılmaya karar verdikten sonra SPK'ye ana sözleşmenin değiştirilmesi amacıyla başvurduklarını ve Ekim 2022'de o kararlarının onaylandığını anımsatarak, şu bilgileri verdi:

"Daha sonra halk açılmak için bilançolarımızla başvurduğumuzda 22 Kasım'da SPK tarafından halka arza izin verildi. Bu çerçevede hem sermaye artırımı yoluyla hem ortak satış yoluyla bu halka arzı gerçekleştireceğiz. Toplam nominal olarak satışımız 52 milyon 500 bin liradır. Bunun 35 milyon lirası sermaye artışı 17,5 milyon lirası da ortak satış olarak gerçekleşecektir. Halka arz tarihimiz 30 Kasım - 1 Aralık olarak belirlenmiştir. Borsada talep toplama yöntemiyle satışa sunulacaktır. 6 Aralık'ta gong töreni yapılacaktır. Halka arzımızın hem sermaye piyasalarımıza hem yatırımcılarımıza hem bizlere hayırlı olmasını dilerim.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...