2021-12-10 16:13:32

Sondakika! Ticaret Bakanlığı'ndan stokçuluk yapan otomobil bayisine ceza

Son dakika haberi: Ticaret Bakanlığı, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulunun İzmir'de bir otomotiv bayisine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle üst sınır olan 545 bin 550 lira ceza verdiğini bildirdi.

Sondakika! Ticaret Bakanlığı'ndan stokçuluk yapan otomobil bayisine ceza
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en çok rahatsız olduğu stokçulara karşı savaş açtığını her konuşmasında dile getiriyordu.  Her alanda stokçuluk yapanların olduğunu dile getiren Erdoğan, "Son zamanlarda otomotiv sektöründe bile stokçuluk var. Birçok kapalı otoparklara sıfır otomobiller depolanmak suretiyle onun da stokçuluğunu yapıyorlar. Hele hele gıdada stokçuluk yenilir, yutulur bir şey değil" demişti. 

Erdoğan'ın açıklamalarından sonra çalışmalarına hız katan Ticaret Bakanlığı, İzmir'de stokçuluk yaptığı tespit edilen bir otomotiv bayisine üst sınır olan 545 bin 550 lira ceza kesildi.

"STOKÇULUK FAALİYETLERİ YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR"

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, tüm sektörlerde tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için zorunlu olan mal ve hizmetlerde yapılan haksız fiyat artışları ile tüketicilerin mallara ulaşmasının engellenmesine sebep olan stokçuluk faaliyetlerine yönelik suiistimallerin yakından takip edildiği aktarıldı.

ÜST SINIR CEZA KESİLDİ

"Arz talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarına ve kurallı serbest piyasayı bozucu faaliyetlere karşı caydırıcı tedbirler alınmakta ve Bakanlığımızca mevzuat çerçevesinde tüm imkanlar seferber edilmektedir." ifadesine yer verilen açıklamada, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulunun, İzmir'de bir otomotiv bayisine stokçuluk yaptığı gerekçesiyle ceza üst sınırı olan 545 bin 550 lira idari para cezası verdiği bildirildi.

 

Etiketler