2022-01-25 14:39:08

Fatih Terim harekete geçti! Galatasaray'da erken seçim hazırlığı...

Son dakika Galatasaray haberi: Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın, her kötü sonuçta paratoner işlevi gören Fatih Terim gibi bir kalkanla yollarını ayırması sarı-kırmızılı camiada ‘acemilik’ olarak yorumlandı. Cimbom'da yazın erken seçim var...

Fatih Terim harekete geçti! Galatasaray'da erken seçim hazırlığı...
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Galatasaray, öne geçmesine rağmen evinde Trabzonspor'a da yenilerek galibiyet hasretini 12 maça çıkarak tarihinin en kötü sezonuna imza attı. Ligin dibine doğru giden Aslan’ın düşme hattıyla arasında sadece üç puan var. Yönetimin kötü gidişatı durdurmak için Fatih Terim ile yollarını ayırıp, Domenec Torrent’i getirmesi kanayan yarayı durdurmadığı gibi yönetimin taraftarla arasındaki ipleri daha da gerdi. Sarı-kırmızılı kulübün efsanesi ve taraftarların sevgilisi Fatih Terim, kötü gidişatta bile âdeta paratoner işlevi görüp yönetime gelecek tepkileri engelliyordu.

HEDEF TAHTASINDALAR

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; Başkan Burak Elmas’ın Terim gibi bir kozu elinden çıkarması camiada ‘acemilik’ olarak yorumlandı. Terim’in olmayışı Elmas ve yönetiminin görev süresini kısaltacakmış gibi duruyor. Kasımpaşa maçında ilk defa yönetimi istifaya çağıran tribünler, Trabzon mağlubiyetinin ardından protokol tribünü çıkışını bastı! Polis devreye girmese olaylar çığırından çıkabilirdi. En önemli taraftar grubu UltrAslan “Tarihte görülmemiş bir rezalet tablosu. Yönetim bunun bedelini ödemeli ve istifa etmeli’ açıklamasını yaptı.

ERKEN SEÇİM HAZIRLIĞI!

Tarihinin en sıkıntılı süreçlerinden birisini yaşayan Galatasaray'da Başkan Burak Elmas için tehlike çanları çalıyor. Trabzonspor yenilgisi sonrası binlerce taraftarın çok yüksek sesle istifaya çağırdığı Elmas için muhalefet de resmen düğmeye basmış durumda. Alınan bilgilere göre eski başkanlardan Dursun Özbek, son seçimde Burak Elmas'ın rakiplerinden biri olan Metin Öztürk'le beraber erken seçim hazırlıklarına başladı.

YOĞUN ÇALIŞMA VAR

Takvim'in haberine göre; yine son seçimde aday olan Divan Kurulu eski başkanı Eşref Hamamcıoğlu da kulübün önde gelen isimleriyle beraber yoğun bir çalışma içine girmiş durumda. İddialara göre Galatasaray'la yolları olaylı bir şekilde ayrılan Fatih Terim de kendisine yakın olan isimlerle sürekli görüşmeler yaparak, Başkan Burak Elmas'a karşı olan cepheyi güçlendiriyor.

Sarı-kırmızılılarda mart ayında düzenlenecek olan Mali Genel Kurul öncesi birçok ismin Başkan Elmas'la görüşerek, "İdari açıdan sizi ibra etmeyecekler. Kulübü yeniden mahkeme kapılarında süründürmeyelim. Erken seçim herkes için en doğru karar olur" şeklinde telkinlerde bulundukları öne sürülüyor.

ELMAS ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR

Ancak Elmas'ın üzerindeki büyük baskıya rağmen şu anda erken seçim fikrine soğuk baktığı belirtiliyor. Alınan bilgilere göre Elmas, takımın önümüzdeki süreçte toparlanması durumunda hem tribündeki hem de kulüp içindeki 'istifa' seslerinin kesileceğini düşünüyor. Ancak ligdeki kötü sonuçlar devam ederse Galatasaray'da erken seçimin çok ciddi bir şekilde gündeme geleceği de ifade ediliyor.

Etiketler