2022-05-18 20:58:05 | Son Güncelleme : 2022-05-18 21:31:07

Fenerbahçe'de 2. Mesut Özil krizi patlak verdi!

Fenerbahçe'ye büyük umutlarla gelen dünyaca ünlü Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in yol ayrımı sancılı olacak. Kadro dışı bırakılan Mesut, aldığı tekliflere rağmen sarı-lacivertli takımdan ayrılmak istemiyor. Yıldız ismin menajeri de Mesut'un Fenerbahçe'de kalacağını açıkladı.

Fenerbahçe'de 2. Mesut Özil krizi patlak verdi!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Fenerbahçe’de ikinci Mesut Özil krizi patlat verdi.. Gelişi gibi, performansı ve kadro dışı bırakılması da olay olan dünya yıldızı istenmediği yerde kalmakta kararlı... Yönetim, 24 Mart’ta kadro dışı bıraktığı Mesut’u, sezon sonunda kapının önüne koymaya hazır ama Mesut'un bir yere gitmeye niyeti yok.

Başkan Ali Koç, önümüzdeki günlerde Mesut Özil ve menajeri Erkut Söğüt ile bir araya gelerek ayrılık şartlarını konuşmayı planlıyor. Mesut’a gelecek planlarında yer almadığı bizzat başkan tarafından anlatılacak. Ama Mesut’un gidişi, gelişinden zor olacak görünüyor.

VEDAYA HAZIR DEĞİL

Başkan Ali Koç’un Mesut’la ilgili ayrılık kararının iki ana sebebi var. Birincisi oyuncunun yüksek maliyeti, ikincisi ise Mesut’un bir defa daha benzer problemler çıkarıp takımda huzursuzluğa sebebiyet verme ihtimali. Ancak çocukluk hayalinin peşinden koşarak Fenerbahçe’ye gelen Mesut, hikâyenin böyle bitmesini istemiyor. Bütün yaşananlara rağmen, taraftarların gönlünde önemli bir yeri olduğunu bilen Mesut küllerinden doğup, kendisine duyulan sevgiye karşılık vermek için son bir şans istiyor. Bunun için de bütün şartları zorlayacak.

Fenerbahçe'de 2 aydır kadro dışı olan Mesut Özil'in adı transferlerde anılıyordu. Daha önce tecrübeli oyuncunun ortağı olduğu Meksika kulübü Necaxa'ya gidebileceği haberleri Güney Amerika basınında yer almıştı.

MENAJERİ KONUŞTU: TAKIMDA KALACAK!

Dünyaca ünlü futbolcunun menajeri Erkut Söğüt, Radyospor'a Mesut Özil hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıldız futbolcunun ssarı-lacivertlilerde kalmak istediğini söyleyen menajer, "Fenerbahçe, Mesut'un uzun vadeli bir projesiydi. Mesut bir olay yaşandığı için bir yerden gidecek bir futbolcu değil. İradesi Fenerbahçe'de kalmaktan yana." ifadelerini kullandı.

Bu sezon 22’si ilk on birde 26 maça çıkan Mesut Özil, 9 gol, 2 asistle takımın en skorer isimleri arasında yer almasına rağmen 24 Mart’ta Ozan Tufan’la birlikte kadro dışı bırakıldı. Takımın ritmine ayak uyduramayan Mesut’un ipini çeken olay Konya maçında teknik direktör İsmail Kartal’a tepki göstermesi oldu.