2022-01-08 08:00:56

Fenerbahçe'nin Löw ısrarı: Önce hoca sonra transfer

Fenerbahçe transfer için yeni hocayı bekliyor. Sarı lacivertlilerin teklifini kabul etmeyen Alman teknik direktör Joachim Löw için Ali Koç, ikna çabası içinde. Yeni teknik adamla beraber Fenerbahçe transfer operasyonu için düğmeye basacak.

Fenerbahçe'nin Löw ısrarı: Önce hoca sonra transfer
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile yollarını ayıran Fenerbahçe’de yeni hoca arayışı devam ediyor. Transferde sessizliğini koruyan Fenerbahçe’de öncelik teknik direktör. Başkan Ali Koç, senelik 6 milyon avrodan 2,5 yıllık sözleşme teklifini kabul etmeyen Joachim Löw’ü ikna etmeye çabalıyor. Transfer operasyonunda düğmeye yeni teknik adam basacak.

İRFAN CAN MERKEZE!

Teknik heyet, “Kanatlarda çok verimli olamıyorum, beni merkeze çekin” diyen tecrübeli oyuncunun isteğini dikkate aldı. Yıldız futbolcu artık forvet arkasında görev alacak. İrfan, ikinci yarıda patlama yapmayı hedefliyor.

Fenerbahçe’nin Galatasaray’ın elinden kaptığı İrfan Can Kahveci, sarı lacivertli taraftarları heyecanlandırmış ama düşük performansı sebebiyle yaşanan hayal kırıklığı da bir o kadar büyük olmuştu. Başını sakatlıktan kurtaramayan bir de üstüne ceza alan İrfan, ilk yarısını 1 gol, 3 asistle tamamladığı ligin ikinci yarısında patlama yapmakta kararlı. Fenerbahçe’ye borcunu ödeyeceğini söyleyen millî yıldız, özel antrenmanlarla güç depolarken neredeyse bütün gününü Samandıra’da geçiriyor.

SKOR KATKISI DÜŞÜK

Camianın beklentisinin farkında olduğunu söyleyen İrfan Can, “Benim de hedeflerim, başarmak istediklerim var. İkinci yarıda bambaşka bir İrfan Can izleteceğim. Fiziksel ve zihinsel olarak buna hazırım” ifadesinde bulundu. Öte yandan yıldız oyuncunun kanatta istediği skor katkısını sağlayamadığı yönündeki fikrini teknik heyetle paylaştığı, hocaların da İrfan Can’ı ikinci yarıda merkezde serbest olarak görev yapması üzerine fikir birliğinde olduğu öğrenildi.

3 TEMMUZ'DA KARAR KESİNLEŞTİ

Fenerbahçe Kulübü, 3 Temmuz 2011 dosyalarının kesinleşmesinin tamamlandığını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada, "Mahkemenin ilamının değişmez olduğunu gösteren Kesinleşme Şerhi ile mahkemenin kararının kesinleştiğini ve dosyanın Fenerbahçe yönetici, çalışan ve camiasının aklanmasıyla sonuçlandığını paylaşmak isteriz" ifadeleri yer aldı.

A TAKIMI KARANTİNADA

Teknik direktör arayışındaki Fenerbahçe’de transfer operasyonuna Covid-19 darbesi. Başkan Ali Koç’la beraber Selahattin Baki de virüs sebebiyle karantinada. Bu arada sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Baki, hakkındaki istifa iddialarını yalanladı.

Etiketler