2022-05-23 14:42:16 | Son Güncelleme : 2022-05-23 14:52:21

Milan Teknik Direktörü, Şampiyonluk Kutlamalarında Madalyasını Çaldırdı: Seria A Lig Yönetimi'nden Cevap Gecikmedi

Seria A’da şampiyonluğunu ilan eden Milan teknik direktörü Stefano Pioli'nin, kutlama sırasında madalyası çalındı. Buna karşılık Seria A Lig Yönetim’inden cevap gecikmedi.

Milan Teknik Direktörü, Şampiyonluk Kutlamalarında Madalyasını Çaldırdı: Seria A Lig Yönetimi'nden Cevap Gecikmedi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bu hafta oynanan maçların çoğu, bazı takımlar için şampiyonlukla sonlandı. İngiltere Premier Lig’de kıyasıya geçen sezonda Manchester City şampiyon olurken, İtalya SeriaA ise, AC Milan’ın şampiyonluğu ile noktalandı.

Deplasmanda Sassuolo ile karşı karşıya gelen Milan, rakibini 3-0 mağlup etmeyi başardı. Seria A’da 11 yıl sonra şampiyonluğu kutlayan Milan, Mapei Stadı’ndaki kupa seremonisi ile kupasını aldı. Seremoni sırasında oyuncu ve yönetime madalya takdim edilirken, Milan teknik direktörü Stefano Pioli'nin madalyası boynundan çalındı.

MADALYAMI GERİ VERİN

Şampiyonluğun da verdiği heyecan ile Milan teknik direktörü, madalyasının boynundan çalındığını ve yenisini istediğini dile getirdi. 56 yaşındaki teknik adam, sahip olduğum tek madalya diyerek çalınan madalyasını geri istedi.

Pioli, şampiyonluk kutlamaları sırasında çalınan madalyası için, "Madalyamı boynumdan çaldılar. Bulmama yardımcı olun. Lütfen onu geri getirin, o sahip olduğum tek madalya." ifadelerini kullandı. Buna karşılık Seria A Lig Yönetimi’nden de cevap gecikmedi. Twitter’dan yapılan açıklamada yetkililer,  "Pioli Hoca, yarın sana yeni bir madalya vereceğiz." diyerek teknik adamın isteğini geri çevirmediler.

Oldukça iyi bir sezonu geride bırakan Pioli, şampiyonluğun yanı sıra İtalya Seria A’da sezonun teknik direktörü seçilmeyi de başardı.