2022-05-28 10:00:00 | Son Güncelleme : 2022-05-28 13:15:49

21 yıllık kayıp cinayet çıktı, öldürülen kadının ailesi isyan etti: Yıllarca gelecek umuduyla bekledik, katilleri nasıl rahat uyudu?

Kayseri’de 21 yıl önce kaybolan 7 çocuk annesi, 47 yaşındaki Ayşe Kavak’ın cesedi bulundu. Yılanlı Dağı’ndaki kuyuda insan kemikleri olduğu iddiaları üzerine başlatılan çalışmada, kuyudan çıkan çantada Kavak’ın kimliği bulundu. Polis ekipleri, talihsiz kadının bilezikleri için öldürülüp kuyuya atıldığı ihtimali üzerinde duruyor.

Polis ekipleri, Ayşe Kavak'ın bilezik ve altınları için öldürülerek kuyuya atıldığı ihtimali üzerinde duruyor.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Polis ekipleri, Ayşe Kavak'ın bilezik ve altınları için öldürülerek kuyuya atıldığı ihtimali üzerinde duruyor.

Kayseri’de 21 yıl önce evden çıkıp bir daha dönmeyen Ayşe Kavak’ın bilezikleri için öldürülüp Yılanlı Dağı’ndaki kuyuya atıldığı ortaya çıktı. 7 çocuk annesi Kavak’ın cesedinin bulunmasının ardından açıklama yapan kızı, “Her gün annemiz bir gün gelir mi umuduyla bekledik. Katil ya da katiller nasıl yıllarca rahat uyudu" diyerek katillere seslendi.

ÖZEL EKİP GÖREVLENDİRİLDİ

Kaybolduğunda 47 yaşında olan 7 çocuk annesi Ayşe Kavak’ın cesedi, Yılanlı Dağı’ndaki kuyuda bulundu. Kuyuda son günlerde ceset olduğu iddialarının ardından harekete geçen Kayseri valisi Gökmen Çiçek’in talimatıyla, Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, olayla ilgili özel ekip görevlendirdi.

Yaklaşık 8 metre derinliğindeki kuyuya itfaiye tarafından kurulan makara sistemi ile inen olay yeri inceleme ekibi, kemik parçaları, çanta ve bir peruk buldu. Cesedin yanında bulunan çantadan çıkan kimlikle cesedin 21 yıl önce kaybolan ve o tarihte 47 yaşında olan Ayşe Kavak'a ait olduğu belirlendi.

'ALTINLARI İÇİN ÖLDÜRÜP KUYUYA ATTILAR'

Çantadan ayrıca 3 tespih ile peruk ve kişisel eşyalar çıktı. Cesede ait kafatasının çene kısmında kırık olduğu görülürken, kemik parçaları incelenmek üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. 7 çocuk annesi Ayşe Kavak'ın yakınları, kaybolduğu gün kolunda 3 bileziği, kolyesi ve yüzüklerinin olduğunu belirtirken, polis de altınları için öldürülüp, kuyuya atıldığını değerlendiriyor.

EŞİNİ BULMAK İÇİN HER ŞEYİNİ SATTI

Ayşe Kavak'ın 21 yıl önce kiralık ev aramak için çıktığı bir daha evine dönmediği, yıllardır kayıp olduğu belirlendi. Ayşe Kavak'ın eşi Halil Kavak polise kayıp ihbarında bulunduktan sonra o dönem televizyon programlarına katılıp, afişler bastırıp kayıp eşini aradı.

Eşini bulabilmek için hırdavat dükkanı dahil her şeyini satan Kavak, 2012 yılında hayatını kaybetti. Çocukları ise annelerinin yaşadığı umudunu hep taşıdı.

ÖMRÜ ONU BULMAYA YETMEDİ

Kuyudan çıkan cesedin kayıp olan anneleri Ayşe Kavak'a ait olduğunu öğrenen Kavak'ın çocuklarından Mehmet Kavak; "Annem 21 yıl önce kaybolmuştu. Kaybolduğu günden beri yıllarca aramadığımız yer kalmadı. Babam ömrünü bu konuya adadı ama ömrü onu bulmaya yetmedi. 21 yıl sonra da olsa gidip annemizin mezarı başında dua edebileceğiz. Daha önce annemiz öldü mü ya da yaşıyor mu bilmiyorduk" dedi.

"BİR GÜN GELİR UMUDUYLA BEKLEDİK"

Ayşe Kavak'ın kızı Meral Kavak ise son günlerde annesini rüyasında gördüğünü belirterek; "Annemi yıllarca aradık ama bulamadık. Annemin öldüğüne inanmıyordum. Son iki gün ardı ardına annemi rüyamda gördüm. Annem beyaz bir otomobilin arkasından yürüyordu. Defalarca seslenmeme rağmen konuşmuyordu. Meğer annem 2 gün önce kuyuda bulunmuş. O beyaz araç ta ekip aracıymış. Annemin o kuyuda olduğunu bildiği halde susan insanlara da sesleniyorum. Her gün annemiz bir gün gelir mi umuduyla bekledik. Katil ya da katiller nasıl yıllarca rahat uyudu" diye konuştu.