Tarih : 02.07.2021 - 09:12 Yorum : 0

34 ilde FETÖ'nün mahrem yapılanmasına operasyon

Ankara merkezli 34 ilde FETÖ'nün JGK içindeki mahrem yapılanmasına operasyon yapıldı. 60 mahrem imamın yakalanması için eş zamanlı baskınlar düzenlendi. 60 mahrem imamın yakalanması için eş zamanlı baskınlar düzenlenen operasyonda çok sayıda gözaltı gerçekleştirildi.

34 ilde FETÖ'nün mahrem yapılanmasına operasyon

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında verilen talimatlara istinaden, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda, örgütün Jandarma Genel Komutanlığındaki ‘mahrem hizmetler’ olarak adlandırılan yapılanması içerisinde ‘mahrem sorumlu’ oldukları tespit edilen, 30’u çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından ihraç edilmiş kamu görevlisi olmak üzere, 60 ‘mahrem sorumlusu’ şüphelinin, Ankara merkezli 34 ilde, eş zamanlı olarak gözaltına alınmasına karar verildiği öğrenildi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik işlemlere Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam ediliyor.

Etiketler : Fetö Ankara
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber