2022-06-25 21:40:00 | Son Güncelleme : 2022-06-25 22:59:15

Heyecanlandıran 100 il açıklamasına AK Partili Vedat Demiröz'den düzeltme: 100 il temenniydi, yanlış anlaşıldı

Heyecanlandıran 100 il açıklamasına ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, açıklamalarının yanlış yansıtıldığını söyledi. Bu konuda verilen bir kararın olmadığını belirten Demiröz, açıklamasında "Oysaki konuşmamda, 'Türkiye'nin şehir sayısının 100'e çıkarılması halinde Ahlat'ın bunların arasında yer alacağı' temennisidir." ifadesini kullandı.

Heyecanlandıran 100 il açıklamasına AK Partili Vedat Demiröz'den düzeltme: 100 il temenniydi, yanlış anlaşıldı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis’in Ahlat ilçesindeki “Kültürel Etkileşim ve “Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlat’ta” etkinliklerine katıldı.Vedat Demiröz, burada yaptığı konuşmada “Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim” diye konuştu. Bu konuşmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Vedat Demiröz, açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirterek ‘100 il müjdesinin’ olmadığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Türki Cumhuriyetler ile diğer ülke liderlerinin de 25-26 Ağustos'ta Ahlat'a geleceğini söyleyen AK Partili Demiröz, "Ahlat’ı bundan sonra dünya başkenti gibi dünya liderlerinin toplanıp, dünyanın sorunlarını görüşeceklerini bir kent haline getireceğiz. Bunu büyüklerimiz açıklayacak. İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı'mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim" diye konuştu.

Foto Galeri
Türkiye'nin en kalabalık ilçeleri belli oldu

Yaptığı açıklamada bu konuda verilmiş bir kararını olmadığını belirten Demiröz,  Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaptığı konuşmanın bazı yayın organlarınca "il sayısı 100'e çıkarılacak" şeklinde yanlış yansıtıldığını söyledi.

‘100 İL TEMENNİYDİ’

Demiröz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün Ahlat'ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında 'il sayısı 100'e çıkarılacak' şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysaki konuşmamda, 'Türkiye'nin şehir sayısının 100'e çıkarılması halinde Ahlat'ın bunların arasında yer alacağı' temennisidir." ifadesini kullandı.

Foto Galeri
Türkiye'nin en kalabalık ilçeleri belli oldu