Tarih : 22.10.2021 - 11:45 Yorum : 0

Alec Baldwin kimdir? Ünlü Oyuncu Alec Baldwin film setinde yönetmeni öldürdü!

Henüz çekimleri sürmekte olan Rust filminin setinde bugün unutulmayacak bir olay yaşandı. Filmin hem yapımcısı hem de başrolü olan Alec Baldwin, elindeki kurusıkı silahla görüntü yönetmeni ile yönetmeni vurdu. Olay sonunda yönetmen yaralanıp hastaneye kaldırılırken, görüntü yönetmeni hayatını kaybetti. Yaşanan acı olay sırasında kameraların kayıtta olduğu bildirilirken, Alec Baldwin için soruşturma devam ettiği ifade edildi. Peki Alec Baldwin kimdir?

Alec Baldwin kimdir? Ünlü Oyuncu Alec Baldwin film setinde yönetmeni öldürdü!

Oscar adaylarından biri olan ve dünyaca ün kazanmış Amerikalı oyuncu Alec Baldwin, yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği Rust filminin çekimleri sırasında elindeki kurusıkı tabancayla görüntü yönetmenini öldürdü. Aynı zamanda yönetmenin de yaralanmasına sebep olan Baldwin hakkında soruşturma devam ediyor. Yaşanan trajik olay sonrasında Alec Baldwin kimdir? sorusu ile yoğun bir arama başlatıldı.

ALEC BALDWİN KİMDİR?

3 Nisan 1958’de Amerika’da dünyaya gelen Alexander Rae Baldwin, oyuncu, yapımcı ve film yönetmenidir. Kariyerinin ilk zamanlarında Tim Burton imzalı filmlerde dikkat çeken Baldwin, hem başrol hem de yan rollerle büyük beğeni toplamayı başardı. Alec Baldwin, Mike Nichols'ın Working Girl (1988), Beetlejuice (1988), Married to the Mob (1988) ve Talk Radio gibi başarılı filmlerde yer aldı. Ayrıca The Hunt for Red October (1990) ve Glengarry Glen Ross (1992) filmlerinde Jack Ryan karakteriyle de büyük beğeni topladı.

Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Alec Baldwin, The SpongeBob Squarepants Movie (2004), Rise of the Guardians (2012), Madagaskar: Escape 2 Africa (2008) ve The Boss Baby (2017) filmlerinde de seslendirme yaptı. 1992 Broadway yapımı A Streetcar Named Desire'da Stanley Kowalski'yi canlandıran Alec Baldwin, 1998 yılında Macbeth’in Off-Broadway prodüksiyonunda yer alarak canlandırmış olduğu baş karakter sayesinde Tony Ödülü’ne layık görüldü. 6 çocuk babası olan ve çok sayıda başarılı yapıma imza atan Alec Baldwin aynı şekilde birden fazla ödülün de sahibi oldu.

ÜNLÜ OYUNCU ALEC BALDWİN FİLM SETİNDE YÖNETMENİ ÖLDÜRDÜ!

Alec Baldwin, yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği son filmi Rust filminin çekimleri sırasında elindeki kurusıkı tabancanın patlaması sonucunda bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına sebep oldu. Olay sırasında tabancadan çıkan mermiler görüntü yönetmenine ve yönetmenine sıçradı. Hemen hastaneye kaldırılan iki kişi içinden 42 yaşında olan görüntü yönetmeni Halyana Hutchins hayatını kaybederken, 48 yaşındaki Yönetmen Joel Souza’nın ise tedavisine devam ediliyor.

Elindeki kurusıkı tabancanın patlaması sonucu görüntü yönetmeninin ölmesine neden olan Alec Baldwin, olay sonrası polis merkezine götürüldü. Olayın kazara gerçekleşmiş olduğu ihtimali üzerine yoğunlaşılırken, Alec Baldwin göz yaşlarına hakim olamadı. Kameraların kayıtta olduğu sırada yaşanan olayın sonrasında film çekimleri de durduruldu.

Etiketler : Alec Baldwin
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber