2022-08-06 11:40:54 | Son Güncelleme : 2022-08-06 11:47:06

Ankara Valiliği'nden kritik uyarı: Öğle saatlerinden sonraya dikkat!

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre İç Anadolu Bölgesi'nde sağanak yağış beklenirken Ankara Valiliği, bugün öğle saatlerinden sonra il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışa karşı vatandaşları uyardı.

Ankara Valiliği'nden kritik uyarı: Öğle saatlerinden sonraya dikkat!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 Ağustos Cumartesi hava durumu raporunu yayımladı. Buna göre; yurt genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken güney ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN 6 İLE SARI UYARI

Meteoroloji, İç Anadolu'da Ankara ile Eskişehir ve Ege Bölgesi'nin iç kısımlarındaki Afyonkarahisar, Manisa, Kütahya ve Uşak için sarı kodlu uyarıda bulundu. MGM ayrıca, yağışların öğle saatlerinden sonra Kütahya, Manisa’nın doğusu, Uşak, Afyon’un kuzey ve batısı, Eskişehir çevreleri, Ankara'nın il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksaklıklar, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması konusunda uyardı.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN DE UYARI GELDİ

Ankara Valiliği, yağış anında kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Ankara ve İç Anadolu: Bölge genelinin parçalı bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak çevrelerinin, öğle saatlerinden itibaren de Ankara ve Çankırı çevrelerinin aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklenmektedir.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son meteorolojik değerlendirmelere göre; yarın (cumartesi) öğle saatlerinden sonra Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve dolu yağışı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."