Tarih : 07.09.2021 - 12:31 Yorum : 0

Ankara'da 11 köpeğin cansız bulunmasına hapis istemi

Ankara'da, 7 köpeği uygunsuz koşullarda tutan ve evinin bahçesinde 11 köpeğin cansız bedeni bulunduğu için tutuklanan Meral T. hakkındaki soruşturma tamamlandı. Sanık hakkında toplam 10 yıl 6 ay hapis cezası talep edildi. Soruşturma TBMM'de kabul edilen 'Hayvanları Koruma Kanunu' kapsamında tamamlanan ilk soruşturma dosyası oldu.

Ankara'da 11 köpeğin cansız bulunmasına hapis istemi

Ankara’nın Çankaya ilçesinde 11 köpeğin cansız bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı ve Meral T. Hakkında 10 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi.

Çankaya ilçesinde bulunan Samur Sokak’ta sakinleri sokakta fark edilen kötü koku sebebiyle polis ekiplerine ve belediyeye ihbarda bulunmuş, arama çalışmalarının sonucunda da Meral T.’nin ikamet ettiği bina bahçesinde çalışma yapmıştı. İkametin çevresinde köpek seslerinin gelmesi üzerine 7 köpeğin uygunsuz bir şekilde tutulduğu ve bina bahçesinde yapılan kazı sonucu 11 köpeğin cansız bedenine ulaşılmıştı.

İLK HAPİS İSTEMİ

Ankara 55. Asliye Ceza Mahkemesi, olay sonrasında hazırlanan iddianameyi kabul etti. Tanık beyanlarının ardından sanık Meral T. hakkında hayvanlara eziyet ettiği ve uygunsuz koşullarda tutulması sebebiyle ’11 evcil hayvanı kasten öldürme’ suçundan 9 aydan 6 yıla, ‘evcil hayvana zalimce muamelede bulunma’ suçundan ise 9 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi. TBMM'de kabul edilen 'Hayvanları Koruma Kanunu' kapsamında tamamlanan ilk soruşturma dosyası oldu.

11 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve yasalaşan Hayvanları Koruma Kanunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilmişti.

Kaynak : İHA
Etiketler : Ankara Köpek Dava Hapis
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber