2022-07-04 13:49:11 | Son Güncelleme : 2022-07-04 14:14:17

Antalya'da yürekleri ağza getiren orman yangını! Ekipler seferber oldu, 2 saatte kontrol altına alındı

Antalya'nın Serik ilçesinde öğle saatlerine doğru başlayan yangın yürekleri ağza getirdi. Ekiplerin seferber olduğu olayda, kısa sürede alevlere müdahale edildi. Yangın yaklaşık 2 saat süren çalışmayla kontrol altına alındı.

Antalya'da yürekleri ağza getiren orman yangını! Ekipler seferber oldu, 2 saatte kontrol altına alındı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Antalya'nın Serik ilçesinde öğle saatlerinde başlayan orman yangını yürekleri ağza getirdi. Etler Mahallesi Hapılar mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına müdahele için ekipler seferber oldu.

EKİPLER SEFERBER OLDU

Yangını gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye ek olarak çok sayıda  Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yerleşim yerleri ve seralara yakın noktada çıkan orman yangınına havadan bir uçak ve 2 helikopterle müdahale edildi. Arazöz ve iş makineleriyle de karadan takviye çıktı.

2 SAATTE KONTROL ALTINA ALINDI

Yaklaşık 2 saat süren çalışmayla kontrol altına alınan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü. Ekipler, yanan alanda soğutma çalışmalarına başladı.

MARMARİS'TE ÇİĞERLERİMİZ YANMIŞTI

Öte yandan Marmaris’te getiğimiz ay çıkan orman yangını büyük bir mücadele ile 5 günde söndürülmüştü. Yangına hızlı müdahalede, helikopter ve uçakların kullanılması bilançonun büyümesini engel olmuştu. Kısa sürede müdahale edilip 5 günde kontrol altına alınan yangında 5 bin 143 hektar alanın küle döndüğü aktarılmıştı.