Tarih : 05.06.2021 - 10:32 Yorum : 0

Bakan Akar'dan 'mavi vatan' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Denizkurdu-2021 tatbikatına katıldı. Bakan Akar, "Yalanla dolanla ordumuza ve onun komuta heyetine dil uzatmayı adet haline getiren ordubozanlar var" dedi. Bakan Akar, ayrıca "Mavi Vatan'daki haklarımızı koruyacağız" açıklamasını yaptı.

Bakan Akar'dan 'mavi vatan' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Denizkurdu 2021 Tatbikatı'nın Doğu Akdeniz’deki "seçkin gözlemci günü" faaliyetlerini takip etti.

Tatbikat, fırkateynlerden, denizaltılara, mayın gemilerinden uçak ve helikopterlerin yer aldığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığının gövde gösterisi yaptığı tören geçişi ile sona erdi.

Akar, son dönemde Türk Sihalı Kuvvetleri'ne yönelik bazı söylemlere de tepki göstererek açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar, ‘’Yalanla dolanla ordumuza ve onun komuta heyetine dil uzatmayı adet haline getiren ordubozanlar var. ’’ dedi

Fitne ve fesat peşinde koşan bu ordubozanların başarlı olamayacağını belirten Bakan Akar, "TSK'nın tatbikatlardaki ve asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla üç kıtada icra etmekte olduğu operasyonlardaki başarılarını engelleyemeyecekler, gölgeleyemeyecekler" dedi

"MAVİ VATAN'DAKİ HAKLARIMIZI KORUYACAĞIZ"

Türkiye'nin kimsenin toprağında gözü olmadığını açıkça ifade eden Bakan Akar, "Ancak Kıbrıs dahil, Mavi Vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizi korumakta azimliyiz, kararlıyız ve buna muktediriz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğal gaz müjdesi dünya basınında Dünya basını Erdoğan'ın müjdesini böyle duyurdu Türkiye’nin Karadeniz'de doğalgaz rezervi keşfi dünya basınında da yankılandı. Uluslararası medya kuruluşları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesine geniş yer verdi. Amerikan haber ajansı Associated Press, Türkiye’nin Karadeniz'de doğalgaz bulduğunu bildirirken İngiliz haber ajansı Reuters ise gelişmeyi son dakika olarak duyurdu. Bosna Hersek medyası ise gelişmeyi "Erdoğan Türkiye'yi şahlandırdı" ifadeleriyle duyurdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı: Karadeniz'de yeni doğal gaz rezervi keşfedildi Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak açıklarında bulunan petrol/doğal gaz rezervi ile ilgili kameraların karşısına geçti. Türkiye'nin kilitlendiği 'müjde' Filyos Limanı'nın açılışında duyuruldu. Erdoğan, Karadeniz'de 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi yapıldığını açıkladı.

Etiketler : hulusi akar mavi vatan
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber