22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %35
Rüzgar 6.36 /s
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
24˚/16˚
Pazartesi
22˚/16˚
Salı
22˚/14˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2022-01-05 20:59:03

Bakan Özer Şanlıurfa'da gezdiği okulda sözünü sakınmadı: Siz ne iş yapıyorsunuz burada?

Şanlıurfa’da okulları gezen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul ziyareti sırasında bakımsızlık karşısında yerel bürokrat ve okul müdürüne tepki göstererek, "Siz ne iş yapıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Bakan Özer Şanlıurfa'da gezdiği okulda sözünü sakınmadı: Siz ne iş yapıyorsunuz burada?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa’da bir takım ziyaretlerde bulundu. Bakan Özer ve beraberindeki heyet İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ile okulları da ziyaret etti. Buhara Eğitim Kampüsü'nde bulunan Halilurrahman Ortaokulu ziyareti sırasında sınıfları inceleyen ve öğrencilerle sohbet eden Özer, daha sonra okul bahçesine çıktı. Çocukların etrafını sardığı Özer, bahçenin bakımsız durumu karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Yerel görevlilere ve okul müdürüne tepki gösteren Bakan Özer, ne iş yaptıklarını, neden bu bahçelerle ilgilenmediklerini sordu.

"SİZ NE İŞ YAPIYORSUNUZ"

Özer, okul müdürünü, “Buraya bir basketbol sahası yapılmaz mı? Siz ne biçim adamsız ya? Siz ne iş yapıyorsunuz? Para istediniz de para mı vermedik? Bu çocukları niye burada mahzun halde bırakıyorsunuz?” ifadeleriyle tepki gösterdi.

"GEZDİRMEDİĞİNİZ OKULLAR NE DURUMDA"

Daha sonra Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’a dönen Özer, “Sayın Müdür, gezdirdiğiniz okul böyleyse gezdirmediğiniz okullar nasıl” şeklinde konuştu.

 

Etiketler