2021-11-03 17:39:13

Bartın Üniversitesi’nde görev alan 6 akademisyen kimdir, isimleri nelerdir? İşte gurur tablomuz!

Türkiye’yi gururlandıracak bir haber daha! Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının katılımıyla her yıl gerçekleştirilen dünyanın en etkili bilim insanlarının belirlendiği listeye bu yıl Bartın Üniversitesi’nden 6 akademisyen dahil oldu. Haberin ardından Bartın Üniversitesi’nde görev alan 6 akademisyen kimdir, isimleri nelerdir? sorularına yanıt aramaya başladı.

Bartın Üniversitesi’nde görev alan 6 akademisyen kimdir, isimleri nelerdir? İşte gurur tablomuz!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Her yıl Stanford Üniversitesi’nde görev alan bilim insanlarının katılımı ile belirlemekte olduğu dünyanın en etkili bilim insanları listesi, Hollanda merkezli bir yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayınlandı. Bu yıl belirlenen listeye, Bartın Üniversitesi’nden 6 akademisyenin isminin yer aldığı bildirildi. Gurur veren bu haberin ardından, dünyanın en etkili bilim insanları listesine giren 6 akademisyenin kim olduğuna yönelik araştırmalar yoğunlaştı. Peki Bartın Üniversitesi’nde görev alan 6 akademisyen kimdir, isimleri nelerdir? İşte detaylar…

BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE 6 AKADEMİSYEN KİMDİR?

2020 yılı baz alınarak belirlenen listede “Yıllık Etki” kategorisinde tam olarak 190 bin 63 bilim insanı değerlendirmeye alındı. Geçen sene 2 isim ile listede yer alan Bartın Üniversitesi, bu sene 6 isimle gurur tablosu oluşturdu. Hollanda merkezli yayıncılık şirketi Elsevier tarafından yayınlanan lisetede Bartın Üniversitesi Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Prof. Dr. Osman Gençal, Doç. Dr. Abdullah Cahit Karaoğlanlı ile Dr. Öğr. Üyesi Shashanka Rajendrachari listede yer alan isimlerden oldu. Yine Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi’nde görev alan Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, Doç. Dr. Ramazan Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyes, Parham Taslimi de listede yer alan diğer 3 isim oldu.

Yayınlanmış olan listede, alan bazlı sıralamalar da mevcuttu. Bu sıralamaya göre “Fiziksek Kimya” alanından Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran 241. Sıradan, “Yapı ve İnşaat” alanından Prof. Dr. Osman Gençel 157. Sıradan, “Malzemele” alanından Doç. Dr. Abdullah Cahit Karaoğğlanlı 4.415. sıradan, Dr. Öğr. Üyesi Shashanka Rajendrachari 4.188. sıradan, “Eğitim” alanında Doç. Dr. Ramazan Yılmaz 1.134. sıradan ve “Tıbbi ve Biyomoleküler Kimya” alanından ise Dr. Öğr. Üyesi Parham Taslimi 44. Sıradan listedeki yerini aldı.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise her alanda göstermiş oldukları başarılar ile geleceğe sağlam adımlarla yürüdüklerini belirterek, şu ifadelere yer verdi;

"Bartın Üniversitesi olarak her geçen gün daha iyi olabilmek adına var gücümüzle çalışmaktayız. Üniversitemizde uygulamaya koyduğumuz bilimsel verimlilik ve sürdürülebilirlik ilkeleri neticesinde ulusal ve uluslararası anlamda adımızdan daha fazla söz ettirmeye başladık. Yaşanan değişim ve gelişimin en güzel örneklerinden bir tanesi de geçen yıl 2 isim ile dâhil olduğumuz “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesine bu yıl 6 isim ile katılmamızdır. Ortaya koyduğumuz ilkeler ve gelecek vizyonu neticesinde ilerleyen yıllarda bu sayının daha da artacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle, Bartın Üniversitesi’nin gelişimine katkı sunan tüm bileşenlerimizle birlikte Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’ne girmeyi başaran Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, Prof. Dr. Osman Gençel, Doç. Dr. Abdullah Cahit Karaoğlanlı, Doç. Dr. Ramazan Yılmaz, Dr. Öğr. Üyesi Parham Taslimi ve Dr. Öğr. Üyesi Shashanka Rajendrachari tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

Etiketler