Tarih : 18.05.2021 - 16:33 Yorum : 0

Çin’den Selçuk Bayraktar yorumu: Türkiye'nin Steve Jobs'u

Çinli bilim yazarı Song Yiçang, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'a övgüler yağdırdı. Song Bayraktar için “Türkiye'nin Steve Jobs'u” ifadelerini kullandı.

Çin’den Selçuk Bayraktar yorumu: Türkiye'nin Steve Jobs'u

Çin Merkezi Televizyonu “Savaş Teknolojileri başlığıyla yayınladığı programda, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’a övgü dolu sözlerde bulundu. Programda Bayraktar'ı Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs'a benzeten Song Yiçang, "SİHA konusunda Türkiye'de bu alanda bir deha ortaya çıktı. Bu, Selçuk Bayraktar. Türkiye'de insansız hava araçlarının babası. Bayraktar'ın SİHA savaşındaki konumu, Steve Jobs'un akıllı telefon teknolojisindeki konumu gibi." dedi.

BAYRAKTAR’IN ÖZ GEÇMİŞİNE İLİŞKİN BİLGİ VERDİ

Çinli yazar programda, Bayraktar'ın öz geçmişine ilişkin de bilgi vererek, ABD'deki eğitimi sırasında SİHA'ların yazılım ve elektroniği konularında uzmanlaştığını, daha sonra ülkesine döndüğünü anımsattı.

Bayraktar Akıncı TİHA ilk atış testini başarıyla tamamladı Bayraktar Akıncı TİHA ilk atış testini başarıyla tamamladı BAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar Akıncı TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) 22 Nisan 2021 tarihinde yapılan ilk atış testini başarıyla tamamladı. Roketsan tarafından milli olarak geliştirilen akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve ilk kez kullanılan MAM-T hedefleri başarıyla vurdu.

Bayraktar'dan "F-35 ve Milli İnsansız Savaş Uçağı" açıklaması Bayraktar'dan "F-35 ve Milli İnsansız Savaş Uçağı" açıklaması Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması üzerine yaptığı açıklamada, "Baykar olarak son 4-5 yıldır projesini yürüttüğümüz AKINCI platformumuzun da olgunlaşmasıyla birlikte, son dönemde Milli İnsansız Savaş Uçağı projemize de hız verdik. Hedefimiz, 2023'te bu platformumuzun prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirmek." dedi.

Selçuk Bayraktar'a "İsrail" sansürü uygulayan İnstagram geri adım attı Selçuk Bayraktar'a "İsrail" sansürü uygulayan İnstagram geri adım attı Sosyal medya hesaplarının İsrail'in Filistinlilere uyguladığı şiddete tepki paylaşımlarını kaldırması dünyada gündem olmuştu. Bayraktar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ın, işgalci İsrail'e tepki gösteren paylaşımını kaldıran Instagram gelen tepkiler sonrası kararından geri adım attı.

Azerbaycan ordusundan Bayraktar TB2’li tatbikat Azerbaycan ordusundan Bayraktar TB2’li tatbikat Azerbaycan ordusu, Bayraktar TB2 SİHA’ları ile tatbikat gerçekleştiriyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber