2022-01-07 18:31:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayvan barınağını gezdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz’da bulunan hayvan barınağına inceledikten sonra yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan gezisi sırasında barınağın maskotu olan Maylo adlı Jack Russell Terrier cinsi köpek ile top atarak oynadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayvan barınağını gezdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye’de son dönemde artan sahipsiz köpeklerin saldırıları gündeme oturdu. Gaziantep’te minik Asiye’nin pitpull saldırısına uğraması ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı sahipsiz köpekler ile ilgili valilik ve belediyelere genelge gönderdi.

BELEDİYELERE ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da belediye başkanlarına çağrıda bulunarak sahipsiz hayvanların yerlerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu ifade etti. Belediyeler gelen çağrı ve genelgeler sonrası harekete geçerken sahipsiz köpekleri barınaklara yerleştirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BEYKOZ’DA İNCELEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz Belediyesi tarafından yaptırılan sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezi ile doğal yaşam alanı parkını ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, incelemeleri sırasında yetkililerden bilgi aldı.

BARINAĞIN MASKOTU MAYLO İLE TOP OYNADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, incelemesi sırasında barınağın maskotlarından Maylo ile top oynadı. Renkli anlar kamerala saniye saniye yansıdı.

Etiketler