25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-13 14:19:52

DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Terör örgütü FETÖ'nün yeniden yapılanmasını yönelik düzenlenen operasyonda, DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı, yurt dışına kaçmak istediği sırada Antalya’da gözaltına alındı. Günaydı’nın evindeki aramada da çok sayıda dokümana ulaşıldığı öğrenildi.

DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı FETÖ'den  gözaltına alındı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün yeniden yapılanması için faaliyetlerde bulunan kişilere yönelik, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada çok önemli bir gelişme yaşandı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı, FETÖ'ün yeinden yapılanmasına yönelik çalışmalarda yer aldığı tespit edildi. Hakkında gözlatı kararı verilen Günaydı'nın Taşköprü ilçesinde bulunan evine Jandarma ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Evde yapılan aramada İl Başkanı Günaydı’na ait olduğu düşünülen çok sayıda doküman, dijital materyal ele geçirildi.

YURT DIŞINA KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI

Öte yandan, DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı ise, yurt dışına kaçmak istediği sırada Antalya’da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalandı. Günaydı’nın jandarma ekiplerince Kastamonu’ya getirildiği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Etiketler