2022-06-30 11:52:00 | Son Güncelleme : 2022-06-30 12:00:07

Kısmetse Olur programında tanınmıştı! Dilan Eylem Öz’ün ölümünde yeni detaylar

Avcılar’da bir süredir yalnız yaşayan ve Kısmetse Olur programı ile hayatımıza giren 28 yaşındaki Dilan Eylem Öz, evindeki odasında ölü bulundu. Akrabalarının çilingir yardımıyla girdiği evde yapılan incelemeler sonucu, genç kadının ölümüne ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

Kısmetse Olur programında tanınmıştı! Dilan Eylem Öz’ün ölümünde yeni detaylar
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İstanbul Avcılar’da, anneannesinin memleketine gitmesi üzerine 2 gündür evde yalnız yaşadığı öğrenilen Dilan Eylem Öz’ün şüpheli ölümü tüm Türkiye’yi üzdü. Kısmetse Olur programı ile tanınan Öz’e ulaşamayan akrabalarının çilingir yardımıyla girdikleri evde, genç kadın yatak odasında ölü bulundu. Öz’ün kesin ölüm nedeni otopsi raporuyla belirlenecek.

3 GÜN HABER ALAMADILAR

Avcılar Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, annesi yurtdışında yaşadığı öğrenilen 28 yaşındaki Dilan Eylem Öz, Avcılar'da anneannesiyle birlikte yaşadığı evde ölü bulundu.

İddiaya göre Öz'ün anneannesi yaz tatilini için kısa bir süre önce memleketine gitti. Bir süredir evde yalnız yaşamaya başlayan genç kadının yakınları, Dilan'dan haber alamayınca endişelendi. Yaklaşık 3 gündür Dilan'dan herhangi bir haber alamayan yakınları durumdan şüphelenerek polise ihbarda bulundu.

ODASININ KAPISINI KİLİTLEMİŞ

İhbar üzerine Öz'ün bulunduğu eve çilingir yardımı ile giren polis ekipleri, genç kadını evin sol tarafındaki kilitli odada yatak üzerinde hareketsiz şekilde yatarken buldu. Sağlık ekiplerince hayati fonksiyonları kontrol edilen kadının hayatını kaybettiği belirlendi. Öz'ün şüpheli ölümüne ilişkin yapılan arama çalışmalarında ise genç kadının cesedinin yanında uyuşturucu madde bulunduğu ileri sürüldü.

“AĞZINDA KÖPÜK VARMIŞ”

Olay yerinde yapılan ilk incelemelerin ardından genç kadının cansız bedeni otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Öz'ün ölümün arkasındaki gerçek buradan çıkacak Adli Tıp Raporu ile gün yüzüne çıkacak.

Aynı binanın altındaki fırında çalışan Şahin Kalın ise "Yakınları haber alamayınca çilingir çağırmış. Ağzında köpük varmış. Uyuşturucudan öldüğü söylendi. Kimseye pek zararı yoktu. Bizden de gelip alışveriş yapardı" dedi.