Tarih : 31.07.2021 - 07:38 Yorum : 0

Evladına kavuşunca HDP’ye soğan astı

Üç yıllık hasretin ardından oğlunu kucaklayan Ayşe Biçer, eylem sırasında HDP'li yetkililerin “Oğlun gelirse kulağımıza soğan takıp, eşek gibi anıracağız" dediğini hatırlatarak “Soğanlar benden olsun. Sizin için getirdim" dedi.

Evladına kavuşunca HDP’ye soğan astı

Diyarbakır’da oturma eylemi yapan ve terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan oğullarına kavuşan iki aile, sevincini HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerle paylaştı.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 698'inci gününe girdi. Önceki gün gerçekleştirilen buluşma ile evlat hasreti son bulan üç aileden, oğlu Mustafa'ya kavuşan anne Ayşegül Biçer ve kardeşi Ensari Karaşan'a kavuşan abla Hayriye Akyüz, HDP il binası önünde giderek, oturma eylemi yapan anne ve babaları ziyaret etti.

HDP'LİLERE SÖZLERİNİ HATIRLATIP, BÖYLE GÖNDERMEDE BULUNDU

Ellerinde çocuklarının fotoğrafı ile bekleyişini sürdüren ailelerle görüşen Biçer ve Akyüz, onların da en kısa sürede evlatlarına kavuşmaları temennisinde bulundu. Biçer, gazetecilere, oğluna kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. "Evladımı, PKK ve siyasi kolu HDP'den söke söke alacağımı söylemiştim. Eylem sırasında HDP'li yetkililer, 'Oğlun gelirse kulağımıza soğan takıp, eşek gibi anıracağız' demişti. Soğanlar benden olsun. Sizin için getirdim. Sizde şeref ve gurur varsa bu soğanları kulaklarınıza takarsınız." diyen Biçer, oğlunun oturma eylemi sayesinde geri geldiğini belirtti.

Biçer, şöyle konuştu: Çocuklarımıza öyle bir işkence ve zulüm etmişsiniz ki; bir deri bir kemik kalmışlar. Şiddete maruz kalmışlar. Nerede insan ve çocuk hakları? Çocuklarımız dağda işkenceye maruz kalmış. Çocuğumun videosunu çekip, bana gönderen PKK yandaşı kanallara diyorum ki çocuğumun silah ve baskı altında görüntüsünü çekmişsiniz. Ondan sonra büyük işkenceler görmüş. HDP ve PKK'nın gerçek yüzünü görün. Evlatlarımızı kazandık. Diliyoruz ki tüm anne ve babalar evlatlarına kavuşsun. Çocuğum, 'Anne feryadını duydum ve geri geldim' dedi. Şükürler olsun. Bu, Türkiye'nin zaferidir, sadece anne ve babaların değil. Yeni fidanları kazanmaya devam edeceğiz. Allah'ın izniyle dağda tek bir evlat ve terörist kalmayana kadar mücadele devam edecek. Bu çadırın ismi zafer çadırı olacak.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber