Tarih : 17.05.2021 - 21:43 Yorum : 0

Gazze'de şehit sayısı 212’ye yükseldi

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında şehit sayısının 61'i çocuk, 36’sı kadın olmak üzere 212’ye, yaralıların sayısının ise bin 400’e yükseldiğini açıkladı.

Gazze'de şehit sayısı 212’ye yükseldi

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra düzenlediği basın toplantısında, İsrail saldırılarında şehit sayısının 212'ye yükseldiğini belirtti.

Kudra, hayatını kaybedenler arasında 61 çocuk ve 36 kadının bulunduğunu, yaralı sayısının ise 400'ü çocuk ve 270'i kadın olmak üzere 1400'e ulaştığını ifade etti.

"HASTALIKLARIN YAYILMASINA SEBEP OLACAK"

İsrail'in masum sivilleri evlerinde hedef almaya devam ettiğini ve aşırı güç kullandığını kaydeden Kudra, saldırılar nedeniyle on binlerce Filistinlinin evsiz kaldığını ve bu durumun yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ve salgın hastalıkların yayılmasına sebep olacağını sözlerine ekledi.

FİLİSTİNLİ DİRENİŞ GRUPLARI İSRAİL POLİSİNE SÜRE TANIMIŞTI

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

"SURLARIN MUHAFIZI" OPERASYONUNU BAŞLATMIŞLARDI

Verilen sürenin tamamlanmasına karşın İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

Türk STK’lardan Mısır’a Gazze çağrısı Türk STK’lardan Mısır’a Gazze çağrısı Bünyesinde 300 sivil toplum kuruluşunu barındıran Milli İrade Platformu, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistinlilere yardım ulaştırılmasına izin vermesi için Mısır hükümetine çağrıda bulundu.

Bir Gazzeliye yarım kilo bomba düştü Bir Gazzeliye yarım kilo bomba düştü İsrail'in her gün savaş suçu işleyerek vurmaya devam ettiği Gazze'de tablo giderek ağırlaşıyor. Katil devlet İsrail, Mescid-i Aksa’dan başlattığı saldırılarını Gazze üzerinde yoğunlaştırdı. Son bir haftada sivillere yönelik 900 ton bomba atıldı. Bu da bir Gazzeli için yarım kilo patlayıcı demek.

Gazzeli babadan acı haber! Gazzeli babadan acı haber! İşgalci İsrail’in savaş uçakları altında Gazze’ye düzenlediği bombardıman sırasında kızların korkularını yenmesi için onları teskin ettiği anları kaydeden Ahmed Mansi isimli Filistinli baba hayatını kaybetti.

Google'dan Gazze sansürü: Saldırıların izlerini gizliyor Google'dan Gazze sansürü: Saldırıların izlerini gizliyor İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına dünya sessiz kalırken, Google’da İsrail’in saldırılarının izlerini gizledi.

Kaynak : İHA
Etiketler : Gazze şehit
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber