Tgrt Haber
13 Şubat 2024 13:15 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 13:16

Genç kız ışıklandırma olmayan yolda otomobilin altında kaldı! Öğrenciler İBB'ye tepkili

Başakşehir'de üniversiteli genç kız, aydınlatma, yaya geçidi gibi önlemlerin bulunmadığı yolda araba çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Başakşehir, İbb, Trafik Kazası

Başakşehir'de meydana gelen trafik kazasında üniversiteli kızın ölümü sonrası öğrenciler İBB'ye tepki gösterdi. İbn-i Haldun Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Zeynep Cilan'a, ışıklandırma ve yaya geçidinin bulunmadığı yolda karşıdan karşıya geçerken otomobil çarptı.

Olay, dün akşam saatlerinde Başakşehir Kayabaşı Mahallesi’nde bulunan Ordu Caddesi’nde gerçekleşti. İbn-i Haldun Üniversitesinin önünde bulunan caddeden yolun karşısına geçmeye çalışan İngilizce Hukuk bölümü ikinci öğretim öğrencisi Zeynep Cilan, yolda seyir halinde olan bir otomobilin çarpması sonucunda ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen üniversite öğrencisi genç kız yaşamını yitirdi. Polis, olayla alakalı çalışma başlattı.

Genç kız ışıklandırma olmayan yolda otomobilin altında kaldı! Öğrenciler İBB'ye tepkili - 1. Resim

ÖĞRENCİLER İBB'YE YOL İÇİN TEPKİLİ

Gerçekleşen kaza sonrasında sabah saatlerinde üniversite bahçesinde toplanan öğrenciler duruma tepki gösterdi. Okul yoluna bağlantı olan ve İETT duraklarının da bulunduğu kazanın gerçekleştiği Ordu Caddesi’nde özellikle akşam okula gelmek zorunda kalan öğrenciler için hiçbir aydınlatma, yaya geçidi veya üst geçit önlemi olmaması öğrencilerin tepkilerine neden oldu. Kampüs bahçesinde toplanan öğrenciler ellerine İBB’ye tepki içeren afişlerde alarak yürüyüş yaptı.

Genç kız ışıklandırma olmayan yolda otomobilin altında kaldı! Öğrenciler İBB'ye tepkili - 2. Resim


Yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Zeynep Cilan’ın cenazesinin Pendik Kaynarca Merkez Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından defin edileceği öğrenilirken sabahın ilk saatlerinde üniversite bahçesinde toplanan kalabalık grup daha sonra cenaze namazına katılmak üzere yola çıktı.

Genç kız ışıklandırma olmayan yolda otomobilin altında kaldı! Öğrenciler İBB'ye tepkili - 3. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...