2021-06-11 19:14:00

Hulusi Akar'dan Libya ziyareti öncesi kritik görüşme

Milli Savunma Bakanı Akar, Libya ziyareti öncesinde İtalya'nın Sicilya adasında İtalya Savunma Bakanı Guerini ve İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile görüştü. Görüşmede savunma ve güvenlik konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Hulusi Akar'dan Libya ziyareti öncesi kritik görüşme
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya ziyareti öncesinde İtalya'nın Sicilya Adası'nda İtalya Savunma Bakanı Lorezo Guerini ve İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile buluştu.

Augusta Limanı'na demirli HMS Queen Elizabeth uçak gemisinde yapılan görüşmede, ülkeler arasında savunma ve güvenlik konularındaki ilişkilerle bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulduğu bildirildi.

Akar, İstanbul'da NATO Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi Komutanlığının resmi açılışını gerçekleştirmesinin ardından İtalya'ya gitti.

MEVKİDAŞLARIYLA 3'LÜ GÖRÜŞME

Sicilya Adası'ndaki Sigonella Askeri Havalimanı'nda yetkililerce karşılanan Akar, Augusta Limanı'na geçti. İlk olarak İtalyan bakan Guerini ile bir araya gelen Akar, daha sonra Türkiye, İngiltere ve İtalya Savunma Bakanları arasındaki üçlü görüşmeye katıldı.

Gelişlerinde İngiltere Savunma Bakanı Wallace tarafından karşılanan Akar ve Guerini çekilen hatıra fotoğrafının ardından gemiye çıktı. Üçlü görüşmede, ülkeler arasında savunma ve güvenlik alanındaki ilişkilerle bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi. Akar, toplantının ardından İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile de ikili görüşme gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, toplantıların ardından yaptığı değerlendirmede, görüşmelerin yapıcı ve olumlu geçtiğini belirterek, "Görüştüğümüz konularda karşılıklı anlayış birliği olduğunu büyük bir memnuniyetle müşahede etmiş bulunuyorum." dedi.

Görüşmelerin ardından Bakan Akar Libya'ya gitti.

Etiketler