Tarih : 22.09.2021 - 10:01 Yorum : 0

Son dakika! İstanbul Emniyetinden 7.5 milyon TL'lik ilaç operasyonu

Son dakika haberi: İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri Ümraniye'de düzenlediği operasyonda, aralarında koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçların da bulunduğu toplam 445 bin 195 sahte ilaç ele geçirdi.

Son dakika! İstanbul Emniyetinden 7.5 milyon TL'lik ilaç operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgide, Ümraniye'de yapılan operasyonda, aralarında yeni tip koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçların da bulunduğu 445 bin 195 sahte ilaç ele geçirildiği öğrenildi. 4 şüphelinin yakalandığı operasyonda ele geçirilen sahte ilaçların piyasa değerinin 7 milyon liranın üzerinde olduğu ifade edildi.

Edinilen bilgilere göre, bir şebeke tarafından “merdiven altı” olarak tabir edilen ve halk sağlığını tehlikeye düşürerek sağlıksız ortamlarda üretildiği belirlenen aralarında steroid ve Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilaçların da olduğu yüklü miktarda ilacı piyasaya sürmeye hazırlandığı istihbaratını alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, geniş çaplı çalışma başlattı.

ZAYIFLATICI, KİLO ALDIRICI VE HORMON İLAÇLARI

Yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen emniyet ekipleri, dün Ümraniye’de bulunan üç ayrı adrese ve bir araca eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskında yapılan aramalarda piyasa değeri 7 milyon 452 bin 960 lirayı bulan kovid-19 tedavisinde kullanılan 950 adet ilaç, 176 bin 399 adet dolu yağ yakıcı, zayıflatıcı, kilo aldırıcı ve hormon geliştirmeye yarayan tablet ve dolu flacon, 267 bin 840 adet boş karton kutu, etiket, bandrol, boş flacon, 2 dolum pompası, sprey boya ve 2 adet kapak takma aparatı olmak üzere toplam 445 bin 195 adet ürün ele geçirildi. Operasyonlarda 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

LÜKS REZİDANS KİRALADILAR

Sahte ilaçları piyasaya sürmeye hazırlanan şebekenin dikkat çekmemek için lüks rezidanslarda ofis kiraladıkları ve bu mekanlarda “merdiven altı” diye tabir edilen sahte ilaç üretimi gerçekleştirdikleri ileri sürüldü. Yakalanan 4 şüpheli İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürülerek ifadeleri alındı. Polisteki ifade işlemlerinin ardından zanlılar Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber