Tarih : 11.06.2021 - 13:24 Yorum : 0

İstanbul'da son durum: Kilometrelerce müsilaj böyle görüntülendi

İstanbul sahillerindeki müsilajın son durumu drone ile havadan görüntülendi. Sahil şeridi boyunca uzanan müsilaj adaları oluştuğu gözlemlendi.

İstanbul'da son durum: Kilometrelerce müsilaj böyle görüntülendi

Marmara Denizi'ni etkisi altına alan, Karadeniz için de tehlike oluşturan müsilaj son olarak  drone ile havadan görüntülendi. Sahil şeridi boyunca uzanan müsilaj hattının yanı sıra ada haline geldiği de gözlemlendi. Drone görüntülerinin haricinde su altında da kayıt edilen görüntülerde müsilajın deniz tabanını sarmaladığı, yosunların dahi gözükmediği gözlemlendi.

İstanbul'da Sarayburnu açıklarından Beylikdüzü sahiline kadar etkili olduğu gözlenen müsilajın kapladığı alan havadan çekilen görüntülere böyle yansıdı.

Zeytinburnu ve Bakırköy açıklarına nazaran deniz salyasının sahil kesimlerinde daha az etkili olduğu görüldü. Florya açıklarından adalara doğru uzanan kilometrelerce musilaj hattı kameraya yansıdı.

Su altındaki görüntülerde ise durum daha vahim, deniz tabanını müsilaj bembeyaz örtüyle kapladı. Deniz tabanında ve kayalıklarında bulunan yosunları görmek imkansız hale geldi. 

Balıkların yoğun müsilaj içinde kaldığı çekilen görüntülerde net bir şekilde ortaya çıktı.

52 bölgede 733 metreküp müsilaj temizlendi 52 bölgede 733 metreküp müsilaj temizlendi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'nden 3 günde toplam 733 metreküp müsilaj temizlendiğini açıkladı.

Müsilajların arasında can pazarı: Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı Müsilajların arasında can pazarı: Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı ​Musilaj istilasındaki Marmara Denizinde teknesinden düşen kaptanı Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber