2022-07-02 14:15:00 | Son Güncelleme : 2022-07-02 14:19:29

Kırkpınar'ı yasa boğan ölüm: Antrenör kalp krizi geçirdi

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne sporcuları katılan 39 yaşındaki antrenör Muhammet Ali Sarıcalar, güreşleri kazanan çıraklarını kutlamaya götürürken otomobilde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Kırkpınar'ı yasa boğan ölüm: Antrenör kalp krizi geçirdi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne sporcuları katılan 39 yaşındaki antrenör Korkutelili Muhammet Ali Sarıcalar kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Sarıcalar dün çıraklarının güreşleri kazanması sonrası kutlama amacıyla otomobille yemeğe götürdüğü sırada kent merkezine ilerlerken direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu duvara çarptı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye ambulans ve polis ekipleri geldi. Hastaneye kaldırılan Sarıcalar'ın kalp krizi geçirdiği belirlendi. Müdahaleye rağmen kurtarılamayan Sarıcalar'ın yarın memleketi Antalya'nın Korkuteli ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

KORKUTELİ EKİBİ YASTA

Korkuteli Belediyesi Güreş Koordinatörü Ercan Köroğlu, yaptığı açıklamada, çok üzgün olduklarını söyledi. Dün haber gelince apar topar hastaneye gittiklerini anlatan Köroğlu, "Kalp masajı yapıyorlardı yaklaşık 1 saat yaptılar. Yolda giderken kalp krizi geçirmiş, arabanın hakimiyetini kaybettiği için duvara vuruyor. Çok üzgünüz. Muhammed hocanın yanında araba içinde çırakları varmış. Allah rahmet eylesin. Hakkımız helal olsun. Kırkpınar'da finalleri de göremedi, evlatlarına ailesine eşine sabırlar diliyorum. Onların da başı sağ olsun, bizim de başımız sağ olsun. Tüm güreş camiasının." diye konuştu.

Kaza sırasında arabada olan ve Sarıcalar'ın yetiştirdiği güreşçilerden Tunahan Çivitçi de çok üzgün olduğunu belirtti.

Yemekten sonra dinlenmek üzere otele gidecekleri sırada kaza meydana geldiğini anlatan Çivitçi, "Kazandığımız için hocam çok sevinçliydi beraber otele dinlenmeye gidecektik. Alelacele çıktık arabaya bindik. Yoldan arkadaşları da aldık 15-20 saniye içinde araba duvara çarptı. Anlamadık sonradan da kalp krizi geçirdiğini öğrendik. Allah rahmet eylesin. Müsabakayı kazandım büyük sevinç yaşadım. O sevinçten sonra böyle oldu." ifadelerini kullandı.

Başta Korkutelili başpehlivanlardan Ali Gürbüz olmak üzere Orhan Okulu ve İsmail Balaban da taziye yayımladı.

Hayat25 Ekim 2019 14:09

Baso sonuçu 0,0829 normalmi baso 1,063 EOS 0, 1800 eos 2,308 çıkmış hit 40,15 hub 12,93 bunlar ne demek