Tarih : 17.05.2021 - 17:56 Yorum : 0

Kripto para vurgununda ilk haciz kararı

Thodex mağdurları harekete geçti. Mağdurlar avukatlarıyla birlikte icra memurlarını da yanına alarak şirketin Kadıköy’deki yönetim ofisine geldi. İcra memurları, şirkete ait 3 lüks araca haciz koydu.

Kripto para vurgununda ilk haciz kararı

Thodex vurgununa ilişkin ilk haciz işlemi gerçekleştirildi.

3 LÜKS ARACA HACİZ KONULDU

Binlerce kişinin mağdur olduğunu belirten şahıslar avukatları ve icra memurları eşliğinde Thodex’in Kadıköy Göztepe’deki yönetim binasına geldi. Çilingir yardımıyla ofisin kapıları açıldı. Yürütülen çalışmalar kapsamında şirkete ait 3 lüks araca haciz konuldu.

MAĞDURUN ALACAK DAVASI KABUL EDİLMİŞTİ

Kripto para borsası Thodex şirketinden kripto para satın alarak mağdur olduğunu belirten bir kişinin, zararının giderilmesi için açtığı alacak davası kabul edildi. Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi, bu yönde yapılan başvuruyu kabul eden ilk mahkeme oldu.

Mağdur İ.Ö'nün avukatı Sinan Keskin tarafından Anadolu 24. Asliye Hukuk Mahkemesine sunulan dilekçede, Thodex adıyla internet ortamında faaliyet gösteren davalı Koineks Teknoloji A.Ş'nin, kripto paranın alımı ve satımı konusunda yatırımcılara aracı kurum niteliğinde hizmet veren ticari şirket olarak ilgili ticaret sicilinde yer aldığı belirtildi.

Yıllarca çalışarak elde ettiği birikimiyle yatırım yapmak isteyen İ.Ö'nün, davalı şirketle kripto para alım-satım hizmetine yönelik sözleşme yaptığı belirtilen dilekçede, sözleşme gereğince, İ.Ö'nün davalı şirkete ait web sitesi üzerinden kripto para birimleri üzerinde alım-satım işlemleri yapabileceği, davalı şirketin ise bu işlemler neticesinde komisyon bedeli talep edeceği kaydedildi.

Dilekçede, İ.Ö'nün davalı şirketin "https://www.thodex.com/" adresli web sitesi üzerinden 15,364 Ethereum cinsinde kripto para satın aldığı, bunun değeri üzerinden davalı şirketin hesabına para yatırdığı anlatıldı.

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in, İ.Ö'nün de aralarında bulunduğu binlerce kişiden aldığı paraları uhdesine geçirerek, yurt dışına kaçtığı belirtilen dilekçede, bu kapsamda İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

THODEX ŞİRKETİNE 2 HAFTA SÜRE VERDİ

Anadolu 24. Asliye Hukuk Mahkemesi, mağdur İ.Ö'nün zararının giderilmesi için açtığı alacak davasını kabul ederek, tensip tutanağını düzenledi.

Buna göre mahkeme, davalı Thodex şirketine, bu dava dilekçesinin tebliğinden itibaren cevap dilekçesi ile ilk itirazlarını sunmaları için 2 hafta süre verdi.

Davacının da gelecek cevaba yanıt vermesi için 2 hafta süre tanıyan mahkeme, taraflar arasındaki dilekçe aşamalarını sona ermesinin ardından ön inceleme yapılması için gün belirlenmesini kararlaştırdı.

Mahkeme, davalı şirket Thodex'e müzekkere yazılarak, davacı ile aralarında akdedilen sözleşmenin onaylı bir suretinin gönderilmesin istedi.

Akbank A.Ş. ile Halk Bankası A.Ş'ye müzekkere yazılarak, davacının Thodex hesabına yaptığı ödemelere ilişkin banka dekontlarının gönderilmesini isteyen mahkeme, Türkiye Bankalar Birliğine müzekkere yazılarak da Thodex'in tüm hesaplarının mevduat bilgilerinin (hisse senedi, kasa hakkında) gönderilmesini kararlaştırdı.

Thodex tosuncuğu ilk kez görüntülendi! Thodex tosuncuğu ilk kez görüntülendi! Thodex’in firari kurucusu Faruk Fatih Özer, Arnavutluk’ta ilk kez görüntülendi.

Thodex soruşturmasında yeni gelişme: Kırmızı montlu yakalandı Thodex soruşturmasında yeni gelişme: Kırmızı montlu yakalandı Milyar dolarlık en büyük vurgunu yaptı. Yüzlerce kişiyi mağdur etti. Yakalanması için hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. Kripto para dünyasını sarsan dolandırıcılıkta yeni gelişme yaşandı. Fatih Özer’e yardım eden kişi yakalandı.

Thodex vurguncusu Özer'i bulana 50 bin euro ödül Thodex vurguncusu Özer'i bulana 50 bin euro ödül Thodex soruşturmasında yeni bir detay ortaya çıktı. Kripto para vurguncusu Faruk Fatih Özer’in, ülkede gıda tedarikçiliği yapan bir firmanın sahibi tarafından himaye edildiği öğrenildi. Arnavutluk emniyeti, Özer’i bulana 50 bin euro ödül verileceğini açıkladı.

Thodex vurgunu: Kripto tosuncuk köşeye sıkıştı Thodex vurgunu: Kripto tosuncuk köşeye sıkıştı Polis, Thodex patronu Faruk Fatih Özer’in ensesinde. Kripto para borsasını sarsan vurgunun ardından Arnavutluk’a kaçan Özer’in birkaç gün içinde yakalanması bekleniyor. Faruk Fatih Özer, yakalandıktan sonra 48 saat içinde Türkiye’ye iade edilecek.

Kaynak : İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber