2022-07-06 10:57:43 | Son Güncelleme : 2022-07-06 11:20:17

Kuyumcu katili genç LGS Türkiye birincisi çıktı, ifadesi şoke etti: Bu duygum 5 yıldır var…

Konya’da kuyumculuk yapan Yusuf Şahin’i öldüren 27 yaşındaki Osman Ertuğrul Yavuz’un 2014 yılında LGS birincisi olduğu ortaya çıktı. Yaşadığı ilçede de birinci olarak tıp fakültesi kazandığı öğrenilen gencin polise verdiği ifade şoke etti.

Kuyumcu katili genç LGS Türkiye birincisi çıktı, ifadesi şoke etti: Bu duygum 5 yıldır var…
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Konya'nın Seydişehir kuyumculuk yapan 60 yaşındaki Yusuf Şahin, komşu kuyumcunun oğlu 27 yaşındaki Osman Ertuğrul Yavuz tarafından dün iş yerinde silahlı saldırıya uğramıştı.

Şahin, silahlı saldırı sonrası olay yerinde hayatını kaybederken kayıplara karışan zanlı polis tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Sabah Gazetesi’nin haberi göre, psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen katil zanlısı Yavuz'un 2014'te LGS'de (Liseye Giriş Sınavı) tam puan olarak Türkiye birinciliğine ortak olduğu, üniversite sınavında da ilçe birincisi olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandığı öğrenildi.

ÜNİVERSİTEYİ 3’ÜNCÜ SINIFTA TERK ETTİĞİ ÖĞRENİLDİ

Yavuz'un üniversiteyi 3'üncü sınıftan terk ettiği belirtildi. Yavuz'un elinde tabanca ile kuyumcuya girmesi ve cinayetin ardından da tabanca ile koşarak kaçmayı güvenlik kameralarına yansıdı.

Silahın peş peşe ateşlendiği an iş yerinin önünden geçmekte olan bir kadın bir çocuk da olay yerinden hızlıca uzaklaştığı görülüyor.

“TİTRENE VE HUZURSUZLUK HİSSİ BASTIRDI”

Yavuz'un ifadesinde "Aramızda husumet yoktu. Nefret ve düşmanlık uyandıracak hareketleri vardı. Bu bende korkuya neden oluyordu. Bu duygum 5 yıldır var. 1 gün önce kolumda titreme ve huzursuzluk hissi bastırdı" dediği öğrenildi.