2022-08-06 10:06:06 | Son Güncelleme : 2022-08-06 11:29:14

Şehidin kanı yerde kalmadı: MSB duyurdu: 4 terörist öldürüldü

Son dakika haberi: Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı terörist öldürüldü.

Şehidin kanı yerde kalmadı: MSB duyurdu: 4 terörist öldürüldü
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tek bir şehidimizin bile kanı yerde kalmadı, kalmayacak! Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı terörist, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi. Operasyonlarımız hız kesmeden devam edecek!"

PENÇE-KİLİT'TEN ACI HABER

Milli Savunma Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, Pençe Kilit Operasyon bölgesinde teröristlerin açtığı taciz ateşinde yaralanan Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin şehit olduğunu duyurmuştu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde 5 Ağustos 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin yaralanmıştır. Kendisi, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" denildi.

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." sözlerine yer verildi.

 

Etiketler